Neištikimybė yra šalia mūsų, kad ir kaip bandytume tai neigti ir norėtume nepastebėti. Priežasčių, kodėl taip įvyko, galime atrasti dešimtis, tačiau kiekviena pora turi savo istoriją ir povandenines sroves, rašoma redbookmag.com.
Štai kai kurie tyrimai skatina į neištikimybę pažvelgti iš kito kampo. Tikinama, kad daugelis vyrų savo poelgį aiškina emociniu nepasitenkinimu santykiuose.
Tokius rezultatus skelbia psichoterapeutas M. Gary Neumanas iš Majamio. Jo knyga The Truth about Cheating: Why Men Stray and What You Can Do to Prevent It tapo tikru bestseleriu. Knygoje rašoma, kad net 48 proc. vyrų neištikimybės priežastimi įvardijo emocinį šaltumą, tiksliau tariant, dėmesio trūkumą iš savo žmonos.
„Tik 8 proc. vyrų teigia, kad seksas tapo priežastimi būti neištikimais. Mūsų visuomenėje klaidingai manoma, jog viskas, ko reikia, kad vyras būtų laimingas – tai seksas. Tačiau tai nėra tiesa, kadangi santykiai – ne vien kūniškas artumas“, – sako specialistas.
Vos 12 proc. neištikimųjų pažymi, kad jų meilužės buvo patrauklesnės nei žmonos, vadinasi, išdavystės priežastis nėra susijusi, kaip daugelis mano, su išvaizda.
„Vyrai yra kur kas jautresni nei galite pamanyti. Jie trokšta pripažinimo, nori, kad jais žavėtųsi ir girtų. Jeigu to negauna šeimoje, gali būti, kad ieškos kitur, kadangi jiems reikia jų savivertės įvertinimo ir patvirtinimo“, – mano psichoterapeutas. Jis pažymi ir tai, kad vyrai nėra linkę išreikšti savo jausmų ir emocijų kaip moterys, tad ne visos supranta, kad jų vyrams reikia meilumo ir dėmesio.
Na, o kaip su kaltės jausmu? Pasirodo, toks taip pat egzistuoja. 68 proc. vyrų tikina, jog pasielgė neteisingai ir jaučia kaltę dėl savo poelgio. „Jie norėtų, kad to niekada nebūtų įvykę, kadangi neištikimybė jų gyvenime tikrai nebuvo planuota“, – tikina M. Gary Neumanas.
Dėmesio – 40 proc. vyrų, kurie buvo neištikimi, meilužę sutiko darbe. Ir tai nieko keisto, kadangi darbe praleidžiame didžiąją dalį savo laiko.
77 proc. vyrų turi gerą draugą, kuris yra neištikimas, ir tai gali paskatinti taip pat pasukti kairėn. Viskas paprasta – vyrai savo draugus laiko gerais žmonėmis, todėl ir tas neigiamas požiūris į neištikimybę sumenksta.
Psichoterapeutas pritarė, jog tokiu atveju geriausia sukurti tam tikras socialines aplinkybes, kurios neskatintų neištikimybės – mažiau laiko leisti baruose ir klubuose, daugiau sporto klube ar restorane. Taip pat patartina save apsupti laimingomis poromis, kurios galėtų pasidalinti savo patirtimi ir skatintų bendrystę, buvimą kartu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Didžiausios klaidos, kurias daro žmonės rinkdamiesi gyvenimo partnerį
Dėmesio – 40 proc. vyrų, kurie buvo neištikimi, meilužę sutiko darbe. Ir tai nieko keisto, kadangi darbe praleidžiame didžiąją dalį savo laiko, kur šeiminiai konfliktai, neišplauti indai ar barniai dėl to, kas paims vaikus iš darželio, lieka kažkur toli. „Labai dažnai vyrai išduoda savo žmoną su moterimi, kuri darbe juo žavisi, sako komplimentus ir kitaip vertina. Štai kodėl labai svarbu tai, kaip vyras jaučiasi namie. Todėl jeigu jūsų vyras moteris bendradarbes mini vis dažniau nei vyrus, gal metas pasikalbėti, ar viskas gerai“, – mano specialistas.
Jeigu sugrįžtume prie išvaizdos ir kūniško patrauklumo, tai, kaip jau rašėme, nėra pagrindinis išdavystės aspektas. Net 88 proc. vyrų atskleidė, kad savo mylimąją išdavė su mažiau patrauklesne moterimi nei jų žmona. Tai reiškia, kad jų suartėjimas buvo nulemtas ne fizinių, bet emocinių priežasčių, ir tai suvokti yra svarbiausia. Patariama susirūpinti ne sekso pozomis ar nuostabia figūra, bet emociniu artumu. Tiesa, seksas tikrai svarbus, tačiau nereikėtų manyti, kad jis santykių esmė.
Tik 6 proc. vyrų išdavė savo moterį su kita, kurią sutiko ką tik. Tai reiškia, kad dažniausiai tai nėra vienos nakties nuotykis. Rašoma, kad net 73 proc. vyrų savo meilužę pažinojo ilgiau nei mėnesį, kol ryžosi neištikimybei. „Jūs galite atpažinti gresiančios neištikimybės ženklus, pavyzdžiui, vyras nebenori mylėtis, jis tapo irzlus, dažniau pykstatės, grįžta vėliau namo, vengia jūsų skambučių. Todėl jūs galite užkirsti kelią emociškai palaikydama ir rodydama dėmesį suartėti“, – mano psichoterapeutas.
Jis pataria ir pasikalbėti neminint trečio asmens ir susitelkiant į tai, kad daugiau bendrautumėte, skirtumėte laiko savo santuokai ir santykiams.