Ekspertai – apie tai, kas veikia seksualinį potraukį

Mokslininkai sako, kad mūsų seksualinis potraukis gali pasikeisti tiesiog akimirksniu. Vieną akimirką jūs susijaudinę, o štai kitą jau norisi tik karšto arbatos puodelio ir miego.
Įsimylėjeliai
Įsimylėjeliai / Vida Press nuotr.

Australijos universiteto mokslininkai ir psichologai nusprendė ištirti, kodėl žmonių lytinis potraukis skiriasi. Pavyzdžiui, kodėl ir kada mes patiriame troškimus, kodėl jie yra riboti ir pan.

Apie seksą – kas 7 sekundes?

Greičiausiai teko išgirsti mintį, kad vyrai – amžinai ištroškę sekso ir galvoja apie jį kas 7 sekundes, rašoma „Daily Mail“. Ar tikrai? Tiesa ta, kad vyrai iš tikrųjų galvoja apie seksą kur kas dažniau moterys (palyginti 34 ir 19 kartų per dieną, o tai yra kas 1700 sekundžių), tačiau jie daugiau galvoja ir apie maistą bei miegą. Nors šis teiginys tikrai nėra neįtikėtinas, ar ne?

O ir moterys negali būti pavadintos tomis, kurios nenori mylėtis ir nesusimąsto apie seksą – kaip kitaip vertinti bene 20 skirtingų seksualinių minčių per dieną?

Ar su amžiumi sekso norime mažiau?

Amžius, greičiausiai esate įsitikinę, tai dar vienas veiksnys, turintis didelę įtaką seksualiniams troškimams. Esmė ta, kaip atskleidė vienas tyrimas, kuriame dalyvavo 18–59 m. vyrai, vyresni asmenys turi daugiau problemų su seksualine disfunkcija.

Tarkime, vyresni vyrai patiria erekcijos sutrikimų, o moterys kankinasi dėl nepakankamos lubrikacijos, todėl seksas gali būti skausmingas. Tačiau amžius, žvelgiant į įvairius su seksu susijusius niuansus, negali būti pavadintas priežastimi dėl kurios dingsta potraukis seksui.

Ar didelė aistra ir susijaudinimas reiškia geresnį seksą?

Seksualiniai troškimai yra svarbūs mūsų santykiams ir seksualiniam pasitenkinimui. Vienas tyrimas atskleidė, kad poros, kurios per dieną patyrė didesnį susijaudinimą, džiaugėsi geresniu seksualiniu gyvenimu.

Svarbu paminėti, kad mums nereikia „išjungti“ seksualumo dienos metu, kadangi sveikos fantazijos už miegamojo durų garantuoja malonesnį laiką miegamajame, kai tas duris atversite.

TAIP PAT SKAITYKITE: 14 įdomių psichologijos faktų, kuriuos reikėtų žinoti

Noriu sekso ar noriu miego?

Kai kalba eina apie veiksnius, kurie kontroliuoja seksualinį geismą, negalime nepaminėti hormonų. Pavyzdžiui, padidėjęs testosterono kiekis vyrų kraujyje susijęs su didesniu geismu, o štai moterims hormonų poveikis ir testosterono efektas yra mažiau aiškus. Tačiau įrodymai atskleidžia, kad jų seksualinis potraukis kinta nuo ovuliacijos ciklo.

Atskleidžiama, kad 12–15 ciklo dieną (kai turi įvykti ovuliacija) moterys būna seksualiai aktyvesnės. Tačiau ši sąsaja buvo kur kas ryškesnė moterims, kurios neturi partnerių. palyginti su moterimis, kurios kuria santykius.

Teigiama, kad pastarosioms moterims įtaką dėl menkesnio seksualinio aktyvumo galėjo daryti kontraceptinės piliulės, tačiau vieningo atsakymo nėra, kadangi tarp vartojančių tabletes moterų patiriami pojūčiai buvo aprašomi labai įvairiai. Vienos jautė didesnį susijaudinimą, kitos mažesnį, na, o trečios – nepajautė jokio poveikio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis