„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Erogeninės zonos, kurias dažnas esame pamiršę: kaip jas sužadinti

Intymūs santykiai taps nuobodūs, jeigu kiekvieną kartą taip pat glamonėsite partnerį ar partnerę. Pasak seksualinės sveikatos ekspertės Samanthos Evans, mūsų kūnas gerokai jautresnis, negu mes manome, tereikia noro jį patyrinėti, rašo portalas www.psychologies.ru.
Pora lovoje
Pora lovoje / Vida Press nuotr.

Kai mes mąstome apie erogenines kūno zonas, paprastai į galvą ateina įprastos klišės – krūtinė ir lytiniai organai. Tačiau mūsų kūne yra kur kas daugiau sričių, kuriose esančios nervinės galūnės gali sukelti malonumo jausmą, pavyzdžiui, akių vokai, alkūnės, pilvas, galva.

Jeigu skirsime laiko savo ir partnerio/-ės kūno tyrinėjimui, atrasime malonumo šaltinių, apie kuriuos net neįtarėme.

Smegenys

Nors apie smegenis taip niekada nemanome, tai viena didžiausių erogeninių kūno zonų. Smegenys fizinius pojūčius sujungia su informacija, gaunama per regėjimo ir klausos kanalus. Tokiu būdu gimsta malonumas.

Neuropsichologai įrodė, kad smegenys vienodai reaguoja į pojūčius, kuriuos sukelia glamonės, ir į pojūčius, kurie kyla stebint kitų glamones. Kitaip tariant, mus vienodai gali sujaudinti ne tik tiesioginiai prisilietimai ir bučiniai, bet ir tokių glamonių stebėjimas iš šalies.

Šią smegenų savybę galima panaudoti preliudijos metu: erotinių scenų stebėjimas kartu su partneriu gali taip įkaitinti jausmus, kad jūs tikrai pajusite, kaip bunda ir pradeda stipriau reaguoti odos receptoriai.

Akys

Turbūt nebus naujiena, kad ilgas akių kontaktas stiprina seksualinę trauką tarp partnerių. Kai mes susijaudinę, išsiplečia akių vyzdžiai, o tai mus daro patrauklesnius priešingai lyčiai. Kuo ilgesnis akių kontaktas, tuo stipriau mes jaučiame intymumą.

123RF.com nuotr./Pora vonioje
123RF.com nuotr./Pora vonioje

Lūpos

Bučinys veikia kaip narkotikas: jo metu išsiskiria tikras hormonų ir neuronešiklių cunamis. Lūpos – labiausiai pasiekiama erogeninė zona. Dėl daugybės jose esančių nervinių galūnėlių jos 100 kartų jautresnės už pirštus.

Daugelis žmonių patiria susijaudinimą, kai lūpomis liečiami akių vokai, smilkiniai, pečiai, delnai, plaukai. Taip pat pakankamai jautrios sritys (tiek moterims, tiek vyrams) – kaklas, raktikaulio sritis, sprandas. Šias kūno vietas galima stimuliuoti lūpomis, liežuviu arba pirštais.

Kūno žemėlapis

Ši technika padeda atrasti snaudžiančias erogenines zonas. Partneriai švelniai liečia vienas kito kūną ir stebi, kaip viena ar kita kūno vieta reaguoja. Tai padeda nustatyti, kuriose vietose prisilietimai sukelia didžiausią susijaudinimą. Tačiau, norint pasiekti rezultatą, reikia neskubėti ir vis sugrįžti prie tų pačių vietų.

Sekso terapijoje taip pat naudojama technika, kai dėmesys sutelkiamas į pojūčius, kuomet partneriai vienas kitą tyrinėja ir bando atrasti stipriausias erogenines zonas. Vienas iš partnerių sėdi atsirėmęs į kito krūtinę. To, kuris sėdi priekyje, užduotis – atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į kvėpavimą. Tas, kuris sėdi iš nugaros, minkštais pirštų prisilietimais tyrinėja partnerio kūną. Po to jie apsikeičia vietomis. Tai galima daryti ir prieš veidrodį.

123RF.com nuotr./Įsimylėjėliai
123RF.com nuotr./Įsimylėjėliai

Kojos

Pėdos, kulkšnys, keliai taip pat gali būti puikūs objektai meilės preliudijai. Nervinės galūnėlės, esančios šiose kūno dalyse, tiesiogiai driekiasi per pagrindines erogenines zonas – makštį, penį ir prostatą, todėl jų stimuliavimas gali pasitarnauti kaip „apšilimas“.

Atsiminkite – jūsų kūnas yra daug jautresnis, negu jūs manote. Todėl nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti, pataria ekspertė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų