Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Esminiai dalykai, kurių nepakeisite savo partneryje

Kad ir kaip stengtumėtės pakeisti savo antrąją pusę, verčiau jau „neperdekite“. Kaip tikina sekso ir santykių ekspertė Tracey Cox, yra dalykų, kurie paprasčiausiai nesikeičia.
Pora su motociklu
Pora su motociklu / „Scanpix“/„Panthermedia“ nuotr.

Kaip rašo „Daily Mail“, būna, kad sutinkame tą, kuris mums beprotiškai patinka, tačiau turi tam tikrų savybių ar įpročių, kas veda iš proto pačia blogiausia prasme. Arba, tarkime, jūs su partneriu kuriate ilgalaikius santykius, tačiau tie išlendantys trūkumai vis kartojasi, ir jūs nebegalite to pakęsti.

Štai dėl ko verčiau jau nelieti prakaito ir nekvaršinti sau galvos, sako sekso ir santykių ekspertė T.Cox.

Priklausomybės problemos

Taip, žmonės gali atsisakyti alkoholio, narkotikų ar rūkymo, tačiau tik tada, jeigu to nori 100 proc. Ar jūs esate pasiryžusi eiti tuo keliu kartu su juo, savo partneriu, kuris turi priklausomybių? Viskas priklauso nuo to, kokie santykiai ir įsipareigojimai jus sieja. Statistika atskleidžia, kad įveikusiųjų priklausomybes skaičius, deja, nėra toks didelis, kokio norėtųsi.

Pamatinės asmenybės savybės

T.Cox tikina, kad asmenines savybės formuojasi labai jauname amžiuje, ir kuo mes tampame vyresni, tuo jos tampa ryškesnės ir sunkiau pakeičiamos. Be to, daugelis jų išliks tokios, kokios yra, visą gyvenimą. Tyrimai tikina, kad stuktelėjus trisdešimtmečiui, mūsų charakterį pajudinti iš vietos gali būti itin sudėtinga.

TAIP PAT SKAITYKITE: Moters charakteris pagal gimimo mėnesį

Santykiai su šeima

Patinka ar nepatinka, reikia susitaikyti, kad kiekvieno mūsų šeima yra unikali ir turėtų būti gerbiama. Esmė ta, kad naujas partneris gali tiek suartinti visą šeimą, tiek išskirti ir įnešti nemažai chaoso. Džiugu, kad tyrimai atskleidžia malonią tiesą – nuo 75 iki 85 proc. vyrų ir moterų sakė, kad mėgsta savo partnerio šeimą. Ar gali būti geriau?

Hobiai, kurie suteikia džiaugsmo

Nesvarbu, kas tai bebūtų – sodininkystė, sportas, skaitymas ar kompiuteriniai žaidimai, bandyti pakeisti savo mylimo žmogaus užsiėmimus, kurie jam suteikia džiaugsmo, mažų mažiausiai nepagarbu. Net jeigu tai drastiškai nesutampa su jūsų skoniu. Visgi, žvelkite į situaciją realiai – visi savaitgaliai ir atostogos skirti tik partnerio pomėgiams taip pat nėra gerai. Ieškokite kompromiso, kitu atveju gali tekti suvokti, kad esate nesuderinami.

TAIP PAT SKAITYKITE: Veido žymės: kaip odą gadina cukrus, alkoholis, gliutenas ir pieno produktai?

Religiniai įsitikinimai

Komentuoti čia nėra ką – aišku ir taip, kad religinė tematika gali sukelti rimtų nesutarimų. Vienas jūsų ateistas, o kitas giliai tiki nuo pat vaikystės? Savaime aišku, kad galimi susirėmimai šiame fronte, tačiau bandymas pakeisti požiūrį į tikėjimą gali sukelti tikrą karą, juk religija formuoja mūsų moralinius įsitikinimus ir kertines savybes.

Seksualinis apetitas

Iš pradžių intymus gyvenimas būna įkaitęs, ir santykių pradžioje gali atrodyti, kad viskas yra puiku. Tačiau tik po metų, kaip teigia santykių ekspertė, yra kur kas aiškiau, ar jūs suderinami seksualiai. Beje, nesuderinamas temperamentas lovoje labai dažnai tampa porų nesutarimų priežastimi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Metai be sekso: kokiomis įžvalgomis apdovanoja tokia patirtis

Požiūris į neištikimybę

Jeigu jūsų partneris buvo neištikimas, yra tikimybė, kad jis ir toliau neatsisakys savo „pomėgio“. Vienas tyrimas nurodė, kad neištikimi buvę žmonės, vėliau ryžosi tokiai pačiai patirčiai (vyrai – 82 proc., moterys – 62 proc.). Tačiau nereikia nuleisti nosies – mokslininkai sako, kad yra vilties. Neištikimybė dažniausiai siejama su nelaimingais santykiais, o jeigu sutariate puikiai, tai nebūtinai paveiks jūsų ateitį.

Vaikai

Tai atrodo keistas ir neįtikėtinas dalykas, tačiau kai kurie žmonės negali susitvarkyti su tuo, kad jų antra pusė turi vaikų (iš ankstesnės santuokos) ir dėl to kelia ultimatumus. Tačiau tai pats blogiausias dalykas – tiek liepti rinktis, tiek pirmenybę teikti partneriui, o ne savo atžaloms. Ir pastaruoju atveju, jeigu vaikai yra paliekami likimo valiai, tuomet kažin ar galite pasitikėti ir tikėti savo partneriu...

Bendravimo stilius

Vienas mūsų mėgsta kalbėti, kitas analizuoti, trečias jausti ir taip toliau. Pasaulį suvokiame skirtingai, todėl introvertas netaps ekstravertu. Vertėtų įsisąmoninti, kad bendravimo stilius taip pat formuojasi, tad nespauskite partnerio tapti tokiu, koks esate jūs.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 mitų apie introvertus: ką iš tiesų žinome apie šiuos mįslingus tylenius?

Ką galite pakeisti?

Aprangos stilius. Aprangos pokyčiai gali sukelti tam tikrų nesklandumų, pavyzdžiui, reikalavimas, kad antra pusė rengtųsi atviriau arba kaip tik labiau prisidengtų, kadangi tai jau kontrolės ženklai. Visgi, galima įžvelgti ir gerų dalykų, mat tai gali būti ir partnerio siekis matyti jus patrauklesniu, stilingesniu ir žavesniu, t. y. padėti jums pačiam pamatyti kitą savo asmenybės pusę, atsiskleisti, tapti kūrybingesniu žmogumi.

Manieros. Dauguma dalykų mes išmokstame vaikystėje – kaip elgtis prie stalo, kaip laikytis tam tikro etiketo ir pan., todėl jeigu jums kelia pasibaisėjimą jūsų partnerio elgesys, verčiau jau paaiškinkite, kas jums nepatinka. Kartais užtenka pažvelgti į savo mylimąjį ir stebėti jo elgseną, kad viskas eitųsi lyg iš pypkės.

Kultūra. Nauja patirtis praplečia akiratį ir skatina tobulėti, o šiandien tam turime visas galimybes. Kinas, teatrai, restoranai, parodos, kelionės – visa tai galite įtraukti į savo santykius.

Kai kurie blogi įpročiai. Nekalbame apie jau minėtas priklausomybes, tačiau tokie dalykai, kaip neužsukta pastos tūbelė, rankšluosčiai ar kiti drabužiai ant grindų ir pan., gali būti tikrai išspręsti. Na, bent jau su laiku.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?