Kartais net nesusimąstome, kad siunčiame kokius nors kūno signalus, nes jie yra siunčiami pasąmonės. Ar sudėtinga vien pažvelgus į kitą asmenį suprasti, ar patinkame jam?
Pabandykime suprasti populiariausius, pasąmonės siunčiamus simpatijos signalus.
Išsiplėtę vyzdžiai
Išsiplėtę vyzdžiai rodo padidintą susidomėjimą. Jeigu žmogus žiūri į jus, o jo vyzdžiai nevalingai išsiplečia, tai reiškia, kad labai jam patinkate. Žinoma, kartais tai yra sunku pastebėti, tačiau jeigu išmoksite pagauti šį neverbalinį signalą, būsite maloniai nustebinti savo gebėjimu pamatyti tai, ko anksčiau nematėte.
Turėkite omenyje ir tai, kad šviesių akių išsiplėtusius vyzdžius yra daug lengviau pastebėti negu tamsių.
Beje, Kleopatra naudojo vaistinės šunvyšnės tinktūrą, kad galėtų dirbtinai išplėsti akių vyzdžius. Lotyniškai šis augalas vadinamas belladonna – „graži dama, moteris“, kadangi augalas būdavo naudojamas akių vyzdžiams išplėsti, buvo manoma, kad dėl to išryškėja moters akių grožis ir patrauklumas. Tiesa, nebandykite to daryti namie, nes augalas labai nuodingas.
Akių kontaktas
Taip jau gamtos surėdyta, kad mes mėgstame žiūrėti į akis tam, kuris mums patinka. Žiūrėjimas į akis visą laiką buvo laikomas vienu geriausiu neverbaliniu ženklu, rodančiu, kad esame nusiteikę draugiškai ir neagresyviai. Jeigu žmogus į jus trumpai pasižiūri, o po to nusišypso ir nukreipia žvilgsnį kitur, žinokite, jūs jam tikrai patinkate.
Taip pat skaitykite: Cooperio taktika: kaip sužavėti vyrą per 12 minučių?
Beje, ilgas ir įkyrus žvilgsnis dažnai suvokiamas kaip agresijos ženklas. Tačiau taip yra tuo atveju, jeigu taip žiūrime į mažai pažįstamą žmogų. Juk kartais ilgas žvilgsnis kalba apie didelius jausmus ir aistrą: pavyzdžiui, įsimylėjėliai gali ilgai ilgai žiūrėti vienas kitam į akis.
Galvos pakreipimas
Tyrimais buvo įrodyta, kad jeigu pokalbio metu žmogus pakreipia galvą į kairę arba į dešinę pusę, tai pašnekovui jis atrodo patrauklesnis. Be to, žmogus visada pakeipia galvą į pusę to žmogaus, kuris jam patinka.
Kodėl galvos pakreipimas yra toks svarbus, kone šventas gestas? Viskas labai papasta: pakreipdami galvą, mes tarsi „atidarome“ miego arterijas, kurios yra mūsų kaklo vidinėje pusėje. O miego arterijos yra vienas gyvybiškai svarbiausių mūsų kraujotakos sistemos kanalų.
Nesąmoningai rodydami ir atverdami kitam mūsų miego arterijas, mes rodome, kad esame nusiteikę draugiškai. Todėl būkite tikri, jeigu žmogus pakreipia galvą, jūs jam labai patinkate.
Pakelti antakiai
Jeigu nuvyksite į oro uosto ar autobusų stoties laukimo salę ir stebėsite po ilgo išsikyrimo susitinkančius žmones, pastebėsite labai įdomų dalyką. Kai du žmonės, kurie patinka vienas kitam, pamato vienas kitą, jie instinktyviai trumpam pakelia savo antakius. Šis gestas trunka vos vieną šeštadalį sekundės, tačiau tai faktas: trumpas antakių kilstelėjimas yra aiškus rodiklis, kad jūs patinkate žmogui.
Taip pat skaitykite: Mokslininkai atskleidė efektyvią flirto techniką
Šypsena
Žinoma, į šį sarąšą negalėjo nepatekti šypsena, tai bene pats populiariausias prielankumo kitam žmogui ženklas. Bet yra vienas „bet“ – kaip atskirti tikrą, nuoširdžią šypseną nuo nenuoširdžios?
Viskas labai paprasta. Nuoširdžiai šypsenai būdingi pakelti lūpų kampučiai, raukšlelių aplink akis atsiradimas ir kiek pakilę skruostikauliai. Jeigu skruostikauliai nejuda, o aplink akis nėra raukšlelių, greičiausiai tai suvaidinta, netikra šypsena.