Įdomu žinoti: kodėl iš tikrųjų bučiuojamės

Kodėl žmonės bučiuojasi? Pasakysite, kad taip jie reiškia draugiškus ir meilės jausmus. Teisybė. Tačiau, fiziologų nuomone, bučiuodamiesi žmonės apie partnerį gauna nemažai informacijos, kaip ir apsiuostydami gyvūnai.
Bučinys
Bučinys / Fotolia nuotr.

Panašiausiai į žmones elgiasi beždžionės – dažnai ir jos su malonumu bučiuojasi. Nors, tiesą sakant, viena kitos pauodegiu domisi kur kas labiau. Bučiuodamiesi mes, to nė nesuvokdami, gauname apie partnerį tam tikros informacijos, pavyzdžiui, ar su juo susilaukti palikuonys bus sveiki. Imuninė mūsų sistema sulaukia net tam tikrų signalų, ar bus galima išnešioti būsimą kūdikį, ar moters organizmas neatmes jo. Toks konfliktas tarp moters ir nešiojamo kūdikio organizmų dažnai pasireiškia motinos toksikoze per pirmąjį nėštumo trimestrą. Jei toksikozė nekontroliuojama, nėštumas gali baigtis persileidimu. 

Taigi, jei turime galimybę gerokai anksčiau iš partnerio gauti tokios informacijos apie jo ir savo suderinamumą (bučiuojamės, šokame, užuodžiame vienas kito kvapą), galimybė patirti persileidimą ar pagimdyti nesveiką kūdikį gerokai sumažėja. Su „netinkamu“ žmogumi tiesiog nebus malonu bučiuotis.

Informaciją, gautą iš bučinių, mūsų organizme analizuoja ląstelės makrofagai, kurios  susivienijusios į griežtai organizuotą sistemą. Ji analogiška mūsų nervų sistemai. Tik jeigu nervų sistema analizuoja ir įsimena informaciją iš aplinkinio pasaulio, tai imuninė sistema apdoroja genetinę informaciją.

Bučiuojasi ne tik įsimylėjėliai, bet ir politikai, verslo partneriai, draugai: moterys su moterimis ir vyrai su vyrais. O esmė ta pati: suprasti, ar galima su tuo žmogumi kurti ilgalaikius draugiškus santykius. Pabučiavęs žmogų, užuodęs jo kvapą, iškart intuityviai gali nustatyti savas jis ar svetimas...

Bučiniai skaičiais

Lūpose yra 100 kartų daugiau nervų galūnėlių, stimuliuojančių seksualinį potraukį, nei rankų pirštų galiukuose. Štai kodėl bučiniai prieš, sekso metu ir po jo turi tokį stebuklingą poveikį.

40 proc. vyrų tikina, kad aistringi prancūziški bučiniai greičiausiai nuteikia mylėtis. Tokio bučinio metu iš burnos į burną patenka 60 mg seilių ir 8 000 bakterijų, kurių 95 proc. yra visiškai nekenksmingos. Kiekvieno žmogaus seilėse yra enzimų ir antikūnų, kurie gali pasipriešinti bet kokiai infekcijai.

Bučiniai veikia 29 veido ir kaklo raumenis ir tuo pačiu saugo nuo raukšlių atsiradimo.

Ar žinote, kad...

♦ Tie, kurie dažnai bučiuojasi, rečiau skundžiasi skrandžio ir kasos ligomis. Bučiniai gali nuslopinti pilvo skausmus, nes stimuliuoja endorfinų išsiskyrimą.

♦ Vyrai du kartus dažniau nei moterys gali toleruoti nemokšiškai besibučiuojančias partneres, jei nori su jomis pasimylėti. Moterims kur kas svarbiau, ar vyras gerai bučiuojasi, ar ne.

♦ Aistringi bučiniai kelia kraujo spaudimą, priverčia greičiau plakti širdį, o tai sukelia dar didesnį jaudulį.

♦ Viduramžiais žmonės pasirašydavo sutartis X ženklu, paskui pabučiuodavo popieriaus lapą – taip demonstruodavo savo sąžiningumą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais