Savo veiklą pradėjusi kaip bažnyčia, siekianti lygių teisių skirtingoms rasėms, ilgainiui Tautų šventykla išplito į keletą valstijų ir Pietų Ameriką. Ten džiunglėse buvo įkurta komuna, savo rankomis sukūrusi nuo visuomenės atskirtą miestą pavadintą įkūrėjo vardu bei teikianti visas piliečiams reikalingas paslaugas. J.Jonesas artimai bendravo su politikais, kurie rėmė jo veiklą prieš pabėgant į džiungles.
Šis kultas labiausiai žinomas dėl masinės, beveik 1000 žmonių žmogžudystės / savižudybės akto bei politiko ir žurnalistų pražudymo. Į komuną pasekėjų gyvenimo apžiūrėti atvykęs kongresmenas bei su juo kartu keliavę žurnalistai buvo nušauti sargybinių, baiminantis, kad likusiam pasauliui jie paskleis melą apie Tautų šventyklą. Taip geradariais laikyta uždara bendruomenė visuomenės akyse tapo destruktyviu kultu.
Kaip bažnyčia virto sekta
Pastoriumi vienoje šventykloje dirbęs J.Jonesas norėjo į joje laikomas pamaldas kviesti ir afroamerikiečius tikinčiuosius, tačiau išgirdęs neigiamą atsakymą išėjo ir įkūrė savo bažnyčią. Norėdamas pritraukti daugiau tikinčiųjų į savo parapiją, mišių metu J.Jonesas pradėjo demonstruoti „gydymo“ sesijas, kurias su jau turimais pasekėjais suvaidindavo, siekdamas „stiprinti tikėjimą“ bei surinkti daugiau lėšų. Sesijų metu buvo naudojami gyvulių organai ir teigiama, kad tai – iš žmonių kūno pašalinti vėžiniai audiniai.