Jaučiatės nelaimingi? Vadinasi, jums patinka taip jaustis

Ar dažnai susimąstote apie tai, kodėl žmonės jaučiasi nelaimingi? Pamąstykime šia tema drauge ir paieškokime priežasčių, iš kur kyla nelaimingumo būsena.
Liūdesys
Liūdesys / Vida Press nuotr.

Aš manau, kad žmonės nelaimingi jaučiasi tada, kai jų vidinis pasaulis užpildytas negatyvu ir problemomis. Iš pradžių pasižiūrėkime, kur yra viso to negatyvo, gyvenančio mūsų viduje ir žalojančio gyvenimus, šaknys.

Vidinis negatyvas ir vidinio pasaulio problemos yra žemos savivertės, psichologinių traumų, griaunančių santykių pasekmė. Neigiami prisiminimai, saviaupgaulė, negatyvios programos, nuostatos, draudimai, šablonai, blokai, neigiamos emocijos, mintys – visa tai griauna žmogų iš vidaus.

Žmonės įprato nieko nedaryti dėl savęs ir savo sielos. Žmonės abejingi patys sau. Ir taip vyksta tol, kol gyvenimas atsiunčia didelį sukrėtimą, reikalaujantį pokyčių.

Bet tai – ne baisiausias dalykas. Didžiausia priežastis yra ta, kad žmonės nenori pripažinti viso šio vidinio negatyvo egzistavimo. Žmonės nenori su juo išsiskirti. Žmonėms patinka plūduriuoti tame nelaimingume.

Kodėl? Atsakymas paprastas: žmonės tingi ką nors keisti savo gyvenime. Žmonės įprato nieko nedaryti dėl savęs ir savo sielos. Žmonės abejingi patys sau. Ir taip vyksta tol, kol gyvenimas atsiunčia didelį sukrėtimą, reikalaujantį pokyčių.

Paklauskite savęs ir pasistenkite sąžiningai atsakyti:

  • Kaip dažnai jūs jaučiatės nelaimingi?
  • Ar atsiranda noras pagailėti savęs?
  • Ar kaltinate kitus dėl savo nesėkmių?
  • Jums trūksta meilės ir šiltų santykių?
  • Jaučiatės vieniši?
  • Ar jaučiatės aplinkybių, kitų žmonių ar praeities įvykių auka?
  • Ar sąmoningai siekiate susitvarkyti su pavydu, gėda, kaltės jausmu?
  • Ar sąmoningai dirbate su neigiamomis mintimis, emocijomis, griaunančiais santykiais?

Jeigu bent į kelis klausimus atsakėte teigiamai, pats laikas pradėti tikrųjų priežasčių paieškas. Ir ne kažkur kitur, o savyje.

1 priežastis. Jūs turite per daug laisvo laiko.

Kaip jūs leidžiate savo laisvalaikį? Daugiausiai laiko išeikvojate svarstymams apie tai, kokie jūs nelaimingi. Prigulate ant sofos prieš televizorių, įsijungiate antrarūšį serialą ar kriminalines naujienas ir pradedate savęs gailėti. Kodėl? Todėl, kad taip lengviau. Nereikia nieko daryti. O kam? Na, pavyzdžiui, knygą paskaityti ar mokytis užsienio kalbos. Ne, jokiu būdu! Juk reikia pastangų. Jau geriau pagulėsiu, aš juk toks nelaimingas žmogus!

2 priežastis. Jums patinka jaustis nelaimingais.

Jūs patiriate nepaaiškinamą malonumą nuo savo kančios. Kodėl gi taip vyksta? Todėl, kad jūsų gyvenime nėra daugiau jokių malonumų. Naujos pažintys, filmai, knygos, kelionės, pasivaikščiojimai, gamta, hobis. Ne, o kam? Juk reikės pasijudinti. O aš nenoriu. Geriau jau kentėsiu. Taip įprasta ir daryti nieko nereikia. O kentėti galima ir horizontalioje padėtyje ant lovos.

3 priežastis. Jūs nejaučiate gyvenimo pilnatvės be neigiamų jausmų.

Kodėl? Todėl, kad jūs bijote pasilikti be negatyvo viduje ir išorėje. O kodėl jūs bijote? Nes galvojate, kad apsivalę nuo vidinio negatyvo, jūs pajausite vidinę tuštumą ir atsidursite išorinėje vienatvėje. Tuštuma ir vienatvė jus gąsdina. Ką gi reikia padaryti, kad liautumėtės bijoti? Visų pirma, užpildykite savo vidinį pasaulį savimi ir savo nuostabiausiomis vertybėmis. Tada jūs suprasite, kad gyvenimas visai įdomus, ir pirmiausiai – su pačiu savimi. Tuomet jūs tapsite įdomūs ir kitiems žmonėms. Palengva išgaruos kankinantys vidinės tuštumos ir išorinės vienatvės pojūčiai.

123RF.com nuotr./Sunkiausia yra laukti...
123RF.com nuotr./Sunkiausia yra laukti...

4 priežastis. Jūs patys atimate iš savęs meilę.

Jūs patys atsisakote meilės sau ir kitiems žmonėms, eikvodami jėgas svetimiems tikslams ir pasiekimams. Kai nėra meilės, žmogus jaučiasi nelaimingas. Todėl labai svarbu turėti savo norus, tikslus ir tvirtai jų siekti. Tam pirmiausia reikia išsigryninti savo vidinių vertybių sistemą, kuri kyla iš jūsų širdies ir užpildo jus meile.

5 priežastis. Jūs nemokate atleisti.

Nuolatinis senų nuoskaudų išgyvenimas paverčia jus nelaimingu žmogumi. Todėl labai svarbu išmokti atleisti ir paleisti savo praeitį. Ne dėl kitų. Dėl savęs.

6 priežastis. Jūs negyvenate dabartimi.

Jūs nuolat išgyvenate dėl praeities arba nerimaujate dėl ateities. Jūs tiesiog neturite laiko gyventi laimingą gyvenimą dabar.

Septinta. Jūs kenčiate vardan dar didesnės kančios.

Kokie jūsų tikslai ir siekiai? Jeigu jūs nežinote, ko norite, neturite savo tikslų ir siekių, jų vietą užima kančia. Išeina taip, kad nuolat kentėdami, jūs ruošiatės dar didesnėms kančioms ateityje.

Todėl, jeigu norite pakeisti situaciją, pradėkite savo kančią naudoti savo tikslų išgryninimui. Kaip? Be ko jūs jaučiatės nelaimingi ir kenčiate? Eikite tenai, pakeliui išsivalydami nuo kančios šaltinio.

Pritaikėte kažką sau? Tai – gera žinia. Dabar jūs turite galimybę pakeisti situaciją į geresnę pusę, savanoriškai atsisakydami tų dalykų, kurie daro jus nelaimingus.

Ištrauka iš I.Olchovskajos knygos „Atspindys“. Vertė Ilona Tamošiūnienė (108studija.lt)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis