„Jis mane terorizuoja, žemina, įvarinėja kompleksus ir žlugdo nuolatine kritika. Mano tėvai nuolat manimi abejoja, vaikystėje taikė fizines bausmes. Po vestuvių jis man trenkė, sužalojo ir nuolat baudžia morališkai ir fiziškai. Bosas darbe rėkia, gali grasinti. Tokias frazes dažnai sako žmonės, kurie patiria smurtą, dėl to parengiau laidą, kurioje eksperto klausiu, kaip budelis pasirenka auką. Koks nuketėjusiojo vaidmuo, kas ką provokuoja. Labai nustebau sužinojusi, kad tradicinis suvokimas, jog kaltas užpuolikas yra per menkas, jei norima susigaudyti, kas vyksta ir keisti situaciją.“, – pasakoja laidos autorė ir vedėja Viktorija Kuliomina.
Psichiatras Jonas Fugalis paaiškina, kad baisiausias dalykas, kurio gali išmokyti tėvai savo vaikus yra nereaguoti į skriaudas, pratylėti. Tai kelia natūralų klausimą, jeigu nutylėti negalima ir smurtauti draudžiama, ką tada daryti? „Daugelis klausia, tai kaip čia dabar pykti, nejaugi visą laiką rėkti ir trankyti durimis?“, – pasakoja apie klientų pasimetimą Jonas Fugalis.
Kokį smurtą dažnai žmonės vadina mandagumu? Kodėl auka klysta, jei visą atsakomybę permeta agresoriui? Kodėl skriaudos ir smurtas nesibaigia? Ką daryti žmogui, kuris smurtauja ir nori sustoti? Koks auklėjimas yra pavojingas vaikams, kurie nenori tapti aukomis arba agresoriais? Visi atsakymai jau šį trečiadienį, 21 val. per 15min.lt laidoje „Ką pasakytų Froidas“.
Visas „Ką pasakytų Froidas?“ laidas žiūrėkite čia.