Kaip rašoma prevention.com, libido yra labai individualus, tačiau gali paveikti moters gyvenimą tiek fizine, tiek psichologine prasme. Gydytoja Lisa M.Valle tikina, jeigu moteris jautriai reaguoja į sumažėjusį potraukį, tai gali paveikti savivertę, turėti neigiamą įtaką santykiams su partneriu.
Iš kitos pusės, ginekologė Raquel Dardik mano, jog jeigu moteris yra laiminga ir nesusitelkusi į savo libido, nėra žinoma, kad tai darytų įtaką jos sveikatai ar gyvenimo kokybei.
Tad kada apsilankyti pas specialistą?
Jūsų libido pakito ir jūs nežinote kodėl
Jau ne kartą minėta, kad libido gali būti ir aukštesnis, ir žemesnis – tai labai individualu, todėl jeigu jis staiga pakinta, o jūs nesuprantate kodėl, atkreipkite dėmesį į jus supančią aplinką, veiksnius ir dirgiklius.
Yra daugybė medicininių ir psichologinių priežasčių, pavyzdžiui, skydliaukės sutrikimai, nuovargis, stresas, depresija, nerimas ir pan. Pasak R.Dardik, tai gali būti ir tam tikra kelių sutrikimų kombinacija, sprendžiama individualiai.
Esate nepatenkinta savo lytiniu potraukiu
Jeigu jūsų lytinis potraukis jums kelia stresą, nerimą, ardo santykius su mylimu žmogumi, verta pasikonsultuoti su gydytoju arba terapeutu. Jeigu dėl žemo lytinio potraukio moteris jaučiasi nelaiminga, tai trikdo jos gyvenimą, tuomet tai gali sukelti ir sveikatos problemų, visų pirmiausia, dėl streso, pastebi R.Dardik.
Seksas yra skausmingas
Jeigu sueitis yra nemaloniai skausminga, natūralu, kad sekso norėsis vis mažiau. Tad šiuo atveju tikrai nėra ko laukti - būtina kalbėtis su specialistu ir išsiaiškinti priežastis. Ginekologai ragina pasitikrinti, kadangi skausmas gali būti būti įvairių ligų pranašas, pavyzdžiui, endometriozės ir kitų.
Jūs vartojate tam tikrus vaistus
Medikamentai gali būti susiję su sumažėjusiu potraukiu, todėl atkreipkite dėmesį. Pavyzdžiui, jums tenka vartoti vaistus, reguliuojančius kraujospūdį, kontraceptines priemones arba antidepresantus. Tad pirmiausia pasikalbėkite su gydytoju, galbūt pakeitus vienus vaistus kitais, jūs jausitės kur kas geriau intymiame plane?
Hormoniniai pokyčiai
Libido pokyčiai gali būti labai glaudžiai susiję su hormonais, todėl vertėtų į tai atkreipti dėmesį. Žinoma, jeigu ką tik pagimdėte ar maitinate kūdikį, pokyčiai yra visiškai normalūs, tačiau jeigu seksualinis gyvenimas buvo puikus, o dabar pasikeitė, apsilankykite pas gydytoją. Laikotarpis prieš menopauzę ir menopauzė taip pat daro didelę įtaką jūsų libido.
Nesate laiminga dėl savo seksualinio gyvenimo
Svarbu suvokti, kad jei nesate patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, jūs turite kažką dėl to daryti, o ne palikti likimo valiai. Todėl specialistai sako, kad nereikėtų bijoti kreiptis į juos ir išsakyti savo negalavimus, baimes ir kitus rūpesčius. Išgydžius jus kankinančias ligas, lytinis gyvenimas gali pasikeisti ir vėl džiuginti.