Apie tai kalbamės su advokate Lina Alksniene, kuri iš praktikos pastebi, jog, po santuokos nutraukimo sutuoktiniams dalinantis turtą, jiems labiausiai neramu dėl to, kad vienas kuris gaus daugiau, negu jam, kito sutuoktiniu manymu, priklauso.
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.
Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Turtu gali nepasidalinti iš keršto
Lietuvoje visiems, norintiems oficialiai išsiskirti, yra privaloma mediacija. Ir tik tuo atveju, jei pora, tarpininkaujant mediatoriui, neranda kompromiso, skyrybų byla pasiekia teismą. Turto dalybos ir vaikų globa yra tos sritys, dėl kurių dažniausiai nesusitariama, ypač kai norima atkeršyti įskaudinusiam sutuoktiniui ir „suvesti sąskaitas“.
„Dalinantis turtą vieni sutuoktiniai siekia, kad būtų įgyvendintas teisingumas ir turtas būtų padalintas sąžiningai. Tačiau kiti sutuoktiniai, reikalaudami jiems priteisti didesnę turto dalį, neretai nori tokiu būdu nubausti kitą sutuoktinį dėl nenusisekusios šeiminio gyvenimo ir / ar praturtėti kito sąskaita“, – teigia advokatė, Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos Informacinio komiteto pirmininkė.