Nors yra manančių, kad emocinis romanas nedaro žalos santykiams, visgi santykių ekspertai tai traktuoja kaip neištikimybę. Kodėl? Dažniausiai emocinis ryšys yra tie vartai, kurie veda į visišką seksualinę išdavystę ir bent pusė tokių santykių iš tiesiog emocinio romano virsta neištikimybe.
Kai kuriems žmonėms skaudžiausios neištikimybės pasekmės yra patirtas melo, išdavystės ir apgaulės jausmas. Bet kokia gyvenimo dalis laikoma paslaptyje nuo partnerio yra itin pavojinga kuriant abipusį pasitikėjimą, rašoma verywellmind.com.
Kas yra emocinė neištikimybė?
Emocinė neištikimybė įvyksta tada, kai asmuo ne tik investuoja daugiau emocinės energijos už santuokos ribų, bet taip pat gauna emocinę paramą ir draugiją iš naujų santykių. Jeigu matote, kad dėmesio ir jausmų iš savo sutuoktinio gaunate mažiau nei įprastai, o savo gyvenimu jis pradeda dalintis su kažkuo kitu, gali būti, kad užsimezgė emocinė neištikimybė.
Nepaisant to, kad išdavikai jaučiasi nekalti, nes santykiuose nėra sekso, antrosios pusės jaučia, kad emocinė neištikimybė daro didelę žalą santykiams.
Emocinė neištikimybė ir platoniška draugystė
Platoniška draugystė gali virsti emociniu romanu tuomet, kai dalinimasis intymia informacija peržengia sutuoktinių nustatytas ribas. Emocinė neištikimybė atveria duris, kurios turėtų būti uždarytos. Tai lyg tramplinas į gilesnius vandenis ir santykių griūtį.
Dažniausiais skirtumas tarp platoniškos draugystės ir emocinės neištikimybės yra tas, kad pastaroji yra laikoma paslaptyje. Kitas esminis skirtumas yra tas, kad žmonės, įsivėlę į emocinį romaną, jaučia vienas kitam seksualinį potraukį ir kartais tai pripažįsta, o kartais ne.
Štai ženklai, kurie reiškia, kad jūs patiriate emocinį romaną:
- Numatote laiką, kurį skirsite savo draugui;
- Manote, kad draugas jus supranta kur kas geriau nei sutuoktinis;
- Praleidžiate mažiau laiko su sutuoktiniu;
- Dovanojate draugui asmenines dovanas;
- Laikote savo draugystę paslaptyje;
- Sumažėjęs seksualinis potraukis sutuoktiniui;
- Svajonės apie savo draugą;
- Dalinatės problemomis, jausmais ir mintimis su draugu, o ne su sutuoktiniu;
- Jeigu sutuoktinis pradeda klausti, kas jus sieja su draugu, atsakote, kad jūs - tik draugai;
- Atotrūkis nuo sutuoktinio.
Ženklai, kad sutuoktinis užmezgė emocinį romaną
- Sutuoktinis pradėjo jus kritikuoti, skirti mažiau dėmesio, jaučiate, kad jis atitrūko.
- Antroji pusė elgiasi paslaptingai, slepia savo telefoną, užverčia kompiuterio ekraną vos jums įėjus į kambarį.
- Sutuoktinis susidomi kokiu nors jam visiškai neįprastu hobiu;
- Jis/ji nuolat kalba apie savo draugą ir jo nuomonę įvairiais klausimais, o štai jūsų požiūris tampa vis mažiau svarbus.
- Jūs jaučiate, kad kažkas ne taip, net jeigu nepavydite savo sutuoktinio.
- Jeigu bandote su gyvenimo partneriu aptarti, kas vyksta, jis puola gintis arba aiškina, jog jūs prisigalvojate.
Kaip apsaugoti ir išsaugoti savo santuoką?
Yra daug skirtingų nuomonių, kaip apsaugoti santuoką nuo emocinio romano, tačiau pagrindiniai veikėjai esate jūs patys ir jūsų kuriamas tarpusavio ryšys. Knygos Emotional Infidelity: How to Affair-Proof Your Marriage and 10 Other Secrets to a Great Relationship autorius M.Gary Neumanas siūlo gana prieštaringą ir kai kuriems net absurdišką dalyką - vengti draugysčių su priešingos lyties asmenimis.
Jis tiki, kad apriboję tokias draugystes galime išsaugoti santuoką. Viena iš priežasčių, kodėl žmonės abejoja tokiu pasiūlymu yra ta, kad sutuoktiniai atsisakę bendravimo su priešinga lytimi, tam tikra prasme save izoliuoja nuo pasaulio. Beje, tai galima pavadinti ir emociniu smurtu. Sutuoktinis neturi išskirtinių teisių į antrosios pusės gyvenimą ir neturėtų kontroliuoti interesų, draugysčių, privatumo ir erdvės.
Kiti autoriaus pasiūlymai yra tokie: kassavaitiniai pasimatymai, ilgi pokalbiai keturis kartus per savaitę, liesti vienas kitą penkis kartus per dieną, kartą per mėnesį suplanuoti romantišką meilės naktį.
Ką dar galite padaryti, kad sustiprintumėte savo ryšį?
- Palaikykite vienas kitą;
- Šnekėkitės kasdien ir apie viską: planus, jausmus, problemas ir kitus dalykus;
- Džiaukitės pasimatymais vienas su kitu;
- Išmokite konfliktuoti taikiai - kitaip tariant, produktyviai;
- Gerbkite vienas kitą;
- Skaudulius spręskite greitai ir nuoširdžiai;
- Gerbkite vienas kitą ir ieškokite balanso savo gyvenime.