Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip paleisti tai, ko negalite kontroliuoti: 10 patarimų

Įpratote viską savo gyvenime kontroliuoti? Gyvenate kruopščiai pagal planą? O ką daryti, jeigu vieną dieną paaiškėja, jog ne viskas vyksta pagal jūsų troškimus?
Pora
Mergina. / 123RF.com nuotr.

Visada renkamės, kaip gyventi. Kelias į laimę reikalauja išmokti paleisti tai, ko negalite kontroliuoti ir švęsti gyvenimą – tokį, kokį turite. Reikia pasiduoti gyvenimui ir būti dėkingam, o tai leidžia priimti „tai, kaip yra“ nesigraužiant dėl to, „kas galėjo būti“.

Svarbu pripažinti, kad visos jūsų užgaidos sukuriamos iš jūsų įsitikinimų apie tai, ko jums reikia, kad būtumėte laimingi, ir kad vienas dalykas nepadarys jūsų laimingais – nesvarbu, kaip stipriai būtumėte prisirišę prie to daikto ar asmens.

Štai 10 patarimų, kaip išmokti paleisti tai, ko negalite kontroliuoti, rašoma yourtango.com:

1. Pakeiskite savo negatyvias mintis

Žinom, žinom – lengviau pasakyti, nei padaryti, ypač kai jūsų vidinis kritikas nuolat kartoja tą patį; tačiau lygiai kaip moneta turi dvi puses, dvi puses turi ir kiekviena mintis.

Kiekvienai negatyviai minčiai yra pozityvi, ir jūs nustebsite dėl pokyčių, kurie įvyksta galvojant ir kalbant teigiamai, o ne neigiamai.

2. Nustatykite savo ketinimus

Tai gali būti dėl tikslo, norimo požiūrio arba idėjos, ir dažniausiai yra visai priešingai, nuo to, ką laikote tiesa.

Tikite, kad turite pilną teisę sakyti „Mano gyvenimas griūna“, tačiau sprendimas tikėti, kad „Visata dirba didesnei mano gerovei“ gali pakeisti ne tik jūsų mintis, bet ir jų baigtį.

3. Būkite strategiški, nuoseklūs ir apgalvokite, kaip pakeisti apdorojimą to, kas ateina į jūsų gyvenimą

Naujausi neuroplastiškumo – smegenų gebėjimas keistis net suaugus – tyrimai parodo, kad vystantis naujiems įpročiams, iš naujo programuojate smegenis. Tad „treniruokite požiūrį“ ir vystykite pozityvumo raumenį.

4. Gedėkite to, ko netenkate

Į tai įeina gyvenimas, kurį susiplanavote. Bandymas kontroliuoti visus gyvenimo aspektus įsišaknijęs teisės į kažką pojūtyje („Kodėl aš?“ arba „Kodėl neturėčiau turėti to, ko noriu?“), o paleidus tiek tą pojūtį, tiek su juo susijusius lūkesčius, neišvengiamai ateina savotiškas gedulas. Būkite pasiruošę tą jausmą išgyventi, o ne apeiti.

5. Aktyviai ieškokite būdų gyventi gerai, nepaisant jums nepavaldžių aplinkybių

Visada galite rinktis, kaip gyventi – ką valgyti, kur bendrauti, kokia veikla užsiimti. Būkite aktyvūs kuriant gerus dalykus, darykite tai, ką mėgstate, ir rinkitės tai, kas jums geriausia, nepriklausomai nuo aplinkybių.

6. Rinkitės priimti tikrovę „tokią, kokia yra“, o ne „tokią, kokios nėra“

Energijos – tiek protinės, tiek emocinės – eikvojimas apmąstymams „o jeigu“, galiausiai prives prie kartėlio, nerimo, pykčio ir depresijos. Naudokite esamą realybę kaip trampliną judėti į priekį, nepriklausomai nuo to, kokia ta realybė yra.

7. Išmokite gyventi šia akimirka

Bet kuris, turintis šunį žino, ką reiškia „gyventi šia akimirka“. Nėra jokių lūkesčių, pagiežos, baimės ar nerimo, yra tik tai, kas yra dabar.

Kadangi nėra jokių ribų, kurias sukuria baimė ir nerimas, žmogus yra laisvas patirti ir mėgautis net mažiausiais malonumais.

TAIP PAT SKAITYKITE: IQ ir asmeninės savybės. Gal esate protingesnis nei manote?

8. Susitelkite į tai, kas gera

Atraskite gėrį visame kame – visada yra kažkas gero, ką galima pasiimti iš bet kokios patirties ir aplinkybės. Paklauskite savęs: „Kas gero šioje situacijoje?“

123RF.com nuotr./Šeima paplūdimyje
123RF.com nuotr./Šeima paplūdimyje

9. Dėkokite už daiktus ir žmones savo kelyje

Nepamirškite – gyvenime yra sezonai ir stadijos. Pokyčiai yra natūralus dalykas, ir kartais tai reiškia, kad santykiai pakrypsta skirtingomis linkmėmis, o daiktai dingsta iš mūsų gyvenimo.

Mokantis paleisti tai, ko negalite kontroliuoti, svarbu paleisti žmones į savo keliones ir padėkoti jiems už tai, kuo prisidėjo jūsiškėje. Toks požiūris padės apsisaugoti nuo apmaudo ir užsilaikiusio sielvarto, kurį patiriame kažką praradę.

10. Praktikuokite dėkingumą

Niekas labiau neatitraukia minčių nuo to, ką norėtumėte arba turėtumėte turėti, kaip dėkingumas už tai, ką turite. Tai taip pat tyriausias būdas paleisti tai, ko negalite kontroliuoti, kadangi susitelkiate į tai, kas jums suteikta, o ne į tai, ko trūksta.

Norėdami išmokti paleisti tai, ko negalite kontroliuoti, turite treniruotis, tačiau kaip ir bet koks įgūdis, kurį verta lavinti (o tai tikrai įgūdis, kurį verta lavinti), įdėtos pastangos atsipirks visą likusį gyvenimą.

TAIP PAT SKAITYKITE: 33 dalykai, kuriuos privalote suprasti iki 40-ojo gimtadienio

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?