Kada trinkti plaukus?
Turbūt žinote, kad mūsų oda (taip pat ir galvos) gamina sebumą (odos riebalus). Būtent dėl to turime reguliariai trinkti plaukus. Kiekviena moteris žino, kada jau atėjo laikas pasirūpinti galvos švara, tačiau vidutiniškai plaukai susiriebaluoja po dviejų dienų nuo paskutinio plovimo.
O jeigu negalite gyventi be plaukų lako ar putų – plaukus gali tekti trinkti jau po paros. Jeigu naudojate plaukų formavimo priemones, specialistai rekomenduoja trinkti galvą prieš miegą. Priešingu atveju plaukų formavimo priemonės „persimes“ ant pagalvės, o nuo jos – ant jūsų veido odos. Jūsų veido oda tikrai nepadėkos jums už tokį aplaidumą.
Kaip trinkti plaukus?
1. Pirmiausia kruopščiai sudrėkinkite plaukus. Specialistai pataria neplauti galvos karštu vandeniu. Karštas vanduo pakenkia ir galvos odai, ir paties plauko struktūrai. Nuo karšto vandens plaukai sausėja ir gali pradėti slinkti, nes karštis silpnina plaukų šaknis. Be to, karštis skatina galvos odą gaminti dar daugiau sebumo. Plaukite galvą šiltu vandeniu – iki 36° C.
Taip pat skaitykite: Kaip ploniems plaukams suteikti apimties?
Karštas vanduo pakenkia ir galvos odai, ir paties plauko struktūrai.
2. Šampūnas – tai koncentruota priemonė, kuri tikrai nėra skirta pilti tiesiai ant galvos. Įpilkite nedidelį kiekį (maždaug arbat. š.) šampūno ant delno ir kruopščiai paskirstykite smilkinių, pakaušio, kaktos srityse. Kai šampūnas suputuos, paskirstykite jį palei visą plaukų ilgį.
Galvą trinkite masažuojamaisiais judesiais. Taip pagerinsite galvos kraujotaką, o plaukų šaknys gaus daugiau maitinamųjų medžiagų. Masažuokite tik pirštų pagalvėlėmis – drėgna oda yra labai jautri, todėl šiukštu netrinkite galvos odos su nagais. Priešingu atveju neišvengsite galvos niežulio ir paraudimo.
Kaip naudoti plaukų kaukę ir kondicionierių?
1. Prieš tepdamos plaukų kaukę ar kondicionierių, nusausinkite plaukus rankšluosčiu. Priešingu atveju iš priemonės nebus jokios naudos, nes ji kartu su vandeniu greitai nuvarvės.
2. Jeigu plaukai labai riebūs, netepkite plaukų kaukės ar kondicionieriaus ant plaukų šaknų – paskirstykite priemonę nuo plaukų vidurio iki šaknų. Kitaip ką tik išplauti plaukai atrodys susiriebalavę ir nešvarūs.
3. Kruopščiai išskalaukite šampūną. Aktyviosios šampūno medžiagos, kurios neretai būta gan agresyvios, gali „padovanoti“ jums galvos odos paraudimą ir niežulį.
Taip pat skaitykite: Atvirkštinė plaukų trinkimo procedūra – geresnis rezultatas?
4. Taip pat gerai nuplaukite plaukų kaukę ar kondicionierių. Šios priemonės nusiplauna kur kas prasčiau negu šampūnas. Jeigu priemonės dalelių liks ant plaukų, plaukai tikrai neatrodys purūs: jie atrodys negražiai sulipę ir apsunkę, o galva susiriebaluos kur kas greičiau.