„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kitoks pasirinkimas: kodėl ištarti „ne“ santuokai yra gerai?

Kultūroje ir visuomenėje yra priimta, kad kažkuriuo gyvenimo metu tiek vyrai, tiek moterys turėtų siekti vedybų. Nors su pačia santuokos institucija nėra nieko blogo, ne visiems ji atrodo patraukli – ir tame nėra nieko blogo, rašoma allnight.com.
Vestuviniai žiedai.
Vestuviniai žiedai. / Fotolia nuotr.

Savęs atradimas

Prieš įsipareigodami partneriui, skirkite laiko sau ir atraskite save. Net jei kažkada norite vesti/ištekėti arba tiesiog gyventi įsipareigoję vienam žmogui, galimybė pakeliauti ir pagyventi vienam savęs atradimo procese yra dovana, o ne našta. Be to, įgyto pasitikėjimo savimi bei savivokos dėka tapsite dar patrauklesni.

Savarankiškumas

Santuokoje gyvenantys žmonės mažiau linkę keliauti ir bastytis po naujus socialinius sluoksnius. Susitikinėjantys ir vieniši žmonės linkę turėti daugiau laisvės bei laiko tyrinėti naujas vietas, susipažinti su naujais žmonėmis be rizikos susilaukti problemų šeimoje ar darbe.

Finansinė sąsaja

Daugelis renkasi gyvenimą be vedybų, kadangi nenori visam laikui susieti savo finansų su kitu žmogumi. Kai esate susituokę, partnerio skolos tampa jūsiškėmis, o banko sąskaitos, dažniausiai, apjungiamos, – taip dažniau kyla ginčai dėl pirkinių, ir santykiai tampa labai įtempti.

Emocinė pilnatvė

Susitikinėjantys ir vieniši žmonės linkę turėti daugiau laisvės bei laiko tyrinėti naujas vietas, susipažinti su naujais žmonėmis be rizikos susilaukti problemų šeimoje ar darbe.

Santuokoje partneriai turi remti vienas kitą beveik visur, kadandi nusprendė likusį gyvenimą nugyventi kartu. Tačiau svarbu atminti, kad joks kitas žmogus, net sutuoktinis, negali išpildyti jūsų emocinių poreikių.

Socialinė psichologė Bella DePaulo tikina, kad susituokusios poros gyvena pasinėrusios į „kultūros fantaziją“, kur savo partneryje ieško visko, įskaitant „draugiją, intymumą, rūpestį, draugystę, patarimus, namų ir šeimos darbų bei finansų pasiskirstymą, ir, iš esmės, viso kito“, o kai jų partneriams nepavyksta pateisinti lūkesčių, antroji pusė karčiai nusivilia.

TAIP PAT SKAITYKITE: Zodiako ženklai: intymaus gyvenimo ypatumai

Išsiskyrimas nėra toks jau ir sunkus

Išsiskyrimai gali būti labai skausmingi, tačiau skyrybos gali virsti kruvinu košmaru. Nutraukti santykius, kai nesi vedęs/susituokusi, yra skausminga, ypač, kai santykiai buvo ilgalaikiai, ir du gyvenimai jau buvo susipynę, tačiau skirtumas tas, kad meilė ir atsidavimas buvo santykius palaikanti jėga – ne santuoka.

Baisios skyrybos

Santuoka yra tik vienas iš būdų išreikšti įsipareigojimą, tačiau ne vienintelis.

Kai kurie tuokiasi apakinti meilės ir naiviai tikėdami, kad žmogus, su kuriuo žengė prie altoriaus, visą likusį gyvenimą bus jų meilės ir saugumo skydas. Tačiau realybė tokia, kad nieko nėra garantuoto, ir santuoka gali sugriūti. Ir nesvarbu, kokia tobula buvo vedybų diena, negalite būti visiškai užtikrinti, kad ateityje partneris jūsų nepaliks.

Įsipareigojimas

Įsipareigojimas kyla iš meilės, ir ne visuomet įsipareigojimas lygus santuokai. Dauguma tiki, kad aukščiausia įsipareigojimo ir meilės išreiškimo forma yra santuoka, ir jei partneris nenori vestuvių, tai automatiškai reiškia, kad jis ar ji bijo įsipareigoti iki gyvenimo galo. Tačiau tai netiesa.

Dėl kai kurių aukščiau išvardintų priežasčių žmogus iš tiesų gali nenorėti vesti/tekėti, tačiau tai nereiškia, kad įsipareigojimas, monogamiška, ilgaamžė meilė neegzistuoja. Santuoka yra tik vienas iš būdų išreikšti įsipareigojimą, tačiau ne vienintelis.

Jūsų pasirinkimas

Jei matote, kaip jūsų draugai planuoja vestuves ar mėgaujasi jaunavedžių gyvenimu – pasidžiaukite už juos, užuot nerimavę. Tiesa tokia, kad dauguma žmonių – gal net keletas jūsų draugų – tuokiasi dėl kažko kito, o ne todėl, kad išties yra tam pasiruošę. Spaudimas pateisinti kažkieno socialinius lūkesčius dėl tobulų, gražių vedybų sukuria nelaimingus vyrus ir žmonas. Tad, jei santuoka ne jums – viskas gerai.

Augantis svoris

Jei renkatės tuštybės kelią, statistiškai susituokę žmonės labiau linkę priaugti svorio nei nesusituokę. Gimdymas, žinoma, yra pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis moterų priauga svorio. Moterys, ištekėjusios 20–24 metų, per pirmuosius 5 santuokos metus priauga apie 11 kilogramų, o vyrai – beveik 14 kilogramų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lėtas seksas: privalumai ir taisyklės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs