11 12

Klauskite teisininko: ką daryti, jei skolininkas nevykdo teismo sprendimo ir neturi pajamų?

Palankus teismo sprendimas gali atrodyti kaip pergalė ginče, tačiau tai nėra paskutinė kovos dalis, nes dar laukia sprendimo vykdymo procesas. Deja, pasitaiko situacijų, kai skolininkas nevykdo teismo sprendimo, todėl nepavyksta atgauti skolų ar galutinai išspręsti ginčų . Dar blogiau, kai skolininkas neturi turto ar pajamų, iš kurių būtų galima išieškoti skolą, ar ignoruoja antstolių reikalavimus. Ką daryti tokiais atvejais, paaiškino Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narys, advokatas Vincentas Zabulis.
Vincentas Zabulis
Vincentas Zabulis / Karolinos Vaitonytės nuotr.

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri jau 2,5 metų kovoja teismuose dėl nesėkmingo automobilio pirkimo. Skaitytoja nurodė, kad teismas priėmė jai palankų sprendimą, pagal kurį atsakovas turi jai grąžinti pinigus, tačiau atsakovas visiškai nevykdo nei teismo sprendimo, nei antstolio reikalavimų, net nemoka baudų. Tokių situacijų neretai pasitaiko ir asmenys jose dažnai jaučiasi bejėgiai.

Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstant problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys teisininkai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis