Kaip vyksta turto padalinimas, jei santuoka nutrūksta dėl vieno iš sutuoktinio kaltės, bei kas gali nulemti turto padalinimą, į skaitytojo atsiųsta klausimą atsako advokatas.
Skaitytojos klausimas: „Pora santuokoje pragyveno 22 metus. Kartu pasistatė namą, įsigijo butą. Abu šie objektai registruoti vyro vardu. Prieš porą metų paaiškėjo vyro neištikimybės faktas, todėl moteris nusprendė skirtis. Kartu su ja liko gyventi du nepilnamečiai vaikai. Nors vyras sutiko, kad skyrybos vyksta dėl jo kaltės, neištikimybės, dalinantis turtą siekė, kad buvusi sutuoktinė neturėtų teisės į namą ir/ar butą. Jame jis liko gyventi su nauja partnere. Įdomu būtų sužinoti, kaip tokiu atveju, jei yra žinoma vieno iš sutuoktinių neištikimybė, o turtas – bendras, jis turėtų būti dalinamas? Ar dėl to, kad skyrybos įvyko dėl sutuoktinio kaltės, nukentėjusi pusė įgyja kažkokių privilegijų (tarkime, daugiau teisių į bendrą nuosavybę)?
Kiek dalinantis bendrą turtą skyrybų dėl sutuoktinio kaltės atveju, svarbus santuokoje praleistas laikas? T.y. ar situacija keičiasi, jei susituokus buvai iki 10 metų, ar daugiau nei 20 metų?
Gal dar galima sužinoti, kaip yra kitose šalyse? Tarkime, JAV neištikimybės faktas yra labai svarbus dalinantis turtą, jei įrodoma, kad skyrybos įvyko dėl neištikimybės.
Ką tokiu atveju duoda vedybinė sutartis, kuri Lietuvoje dar nėra itin populiari?“
Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstant problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys teisininkai.