01 16

Klauskite teisininko: kaip išregistruoti sutuoktinį iš man priklausančio buto?

Kiekvienam asmeniui, gyvenančiam Lietuvoje, yra privaloma deklaruoti savo gyvenamąją vietą. Vieni ją deklaruoja savo ar nuomojamame būste, kiti – pas tėvus ar sutuoktinį(-ę). Asmuo lygiai taip pat gali ir išregistruoti save iš būsto, tačiau situacija sudėtingesnė, jei tai už jį padaryti pageidauja kitas asmuo. Kaip, pavyzdžiui, 15min.lt skaitytoja, kuri norėtų iš jai priklausančio buto išregistruoti sutuoktinį.
J.Stonkutė ir asociatyvioji nuotr.
J.Stonkutė ir asociatyvioji nuotr. / Shutterstock ir Benitos Srebaliūtės nuotr.

Skaitytoja klausia: „Laba diena, noriu išdeklaruoti sutuoktinį iš man priklausančio būsto. Ar galiu tai padaryti ir – kaip?“

Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą, aiškiai išdėstant problemą. Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Nepainioti deklaravimo su nuosavybės teise

Kaip teigia Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos valdybos narė Justė Stonkutė, įprasta praktika, kad, pradėdami bendrą gyvenimą, dauguma sugyventinių ir būsimų sutuoktinių apsigyvena kartu, pasirinkdami vieno iš sugyventinių ar būsimų sutuoktinių asmeninės nuosavybės teise priklausantį būstą.

Laikui bėgant ir dėl įvairių priežasčių, tampa aktualus ir bendras gyvenamosios vietos deklaravimo klausimas, dėl ko inicijuojamas deklaravimo duomenų pakeitimas, t. y. sugyventinio ar sutuoktinio gyvenamosios vietos deklaravimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų