Jeigu norite vėl susisiekti su buvusiuoju ir iš naujo pradėti santykius, sustokite ir pamąstykite, kaip gyventi toliau. Portalas yourtango.com paklausė ekspertų, kokios yra tikrosios priežastys, dėl kurių moterys taip trokšta savo buvusių partnerių. Išduodame paslaptį: nė vienas iš jų neįvardino priežasties „nes jis yra TAS“.
Jaučiatės vieniša
Susitikinėjimų trenerė Neely Steinburg iš Bostono teigia, kad vienatvė tikriausiai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios buvusieji vėl „susibėga“. „Tačiau tai nėra gera priežastis, ypač, jei tai vienintelė priežastis“, – sako moteris.
Visiškai natūralu ilgėtis buvusiojo, kuris greičiausiai kažkurį laiką buvo didelė jūsų gyvenimo dalis. Tačiau svarbu pastebėti, kada galvojate apie buvusįjį, prieš impulsyviai vėl su juo susidedant. Apie jį galvojate, kai esate vieniša, ar kai smagiai leidžiate laiką?
„Ar neturėtumėte norėti, kad jis būtų šalia, kai jūs laiminga ir darote kažką labai smagaus, kad jis galėtų patirti tai kartu su jumis?“ – klausia N.Steinberg. Jei apie jį galvojate tik tada, kai jums liūdna, neskambinkite jam.
„Priminkite sau, kokia vieniša jautėtės tuose santykiuose. Niekur nesijausite tokia vieniša, kaip netinkamuose santykiuose“, – sako N.Stenberg.
Jums nuobodu
Jei jūsų meilės sferoje trūksta aistros, mintys gali nukeliauti į buvusiojo kompaniją. Tačiau tik tam, kad užpildytų erdvę, sako N.Steinberg: „Problema ta, kad tai tik atima iš jūsų laiką ir energiją, kuriuos galėtumėte skirti sau arba aktyviam grįžimui į susitikinėjimų pasaulį (be to, taip atimate galimybę iš kitų vyrų padaryti jus laimingą).“
Jei apie jį galvojate tik tada, kai jums liūdna, neskambinkite jam.
Nuobodulys taip pat gali slėpti kitas problemas. „Jūsų pačių intymumo ar įsipareigojimo problemos gali skatinti susisiekti su žmogumi, su kuriuo nieko neišeis (ir jūs tai žinote), vietoje to, kad pradėtumėte iš naujo su nauju žmogumi, kuris jums daug labiau tiktų, – aiškina N.Steinberg. – Ir su tuo turite susidoroti pati.“
Bijote, kad geresnio už jį neberasite
Ši priežastis prisėlina po to, kai po išsiskyrimo buvote keliuose nesėkminguose pasimatymuose ir neužmezgėte naujų ryšių.
„Kartais moteris įtikina save, kad jis yra geriausia, ką ji besuras, – sako N.Steinberg. – Galbūt tiksi jos biologinis laikrodis, o tai sukelia papildomo spaudimo. Galbūt ji bijo bandyti vėl ir būti atstumta arba pradėti ir vėl susitikinėti. Juk labai daug ko nežinome apie susitikinėjimą, ir tai gali gąsdinti.“
Tačiau vis tiek turite tai daryti. Santykiai turi priversti jaustis laiminga ir saugia, ir jei išsiskyrėte su buvusiuoju, tikriausiai dėl to, kad su juo to nebuvo. Jei manote, kad tada jūsų standartai buvo gerokai per aukšti, ir esate įsitikinusi, kad tie santykiai verti antro šanso, padarykite du sąrašus: viename išvardinkite teigiamus ir neigiamus praėjusių santykių aspektus, kitame surašykite tai, ko ieškote santykiuose.
„Palyginkite sąrašus, – pataria moteris. – Tai puikiai primins, dėl ko neverta grįžti atgal, kodėl jūsų poreikiai yra svarbūs bei kodėl juos reikia patenkinti. Ir kodėl geriau būti vienišai nei grįžti į santykius, kurie jūsų netenkina ir jus sekina.“
Jums nepatinka negrįžtamų investicijų mintis
Įsivaizduokite, kad jūsų buvę santykiai yra verslas, į kurį investavote, ir pinigų jau nebesusigrąžinsite. „Į tuos santykius galite žiūrėti laiko, energijos, širdies, ašarų ir pokalbių, kuriuos į juos investavote, atžvilgiu ir galvoti „Kaip galiu visko atsisakyti, kai tiek daug investavau?“, – sako N.Steinberg.
Tačiau širdies reikalų sferoje apie investicijas į tą žmogų galvokite kaip apie investicijas į tai, kad sužinotumėte, ko jums reikia iš partnerio ir santykių.
„Jei nebūtumėte visko patyrę, iš kur žinotumėte? – klausia N.Steinberg. – Verslo analoge negalite susigrąžinti pinigų, o santykiuose negalite susigrąžinti laiko. Viskas, ką galite padaryti, tai išmokti pamokas, suprasti, kaip gyventi toliau, žinoti, ko norite ir ko jums reikia santykiuose, ir pritaikyti žinias sutikus naujus žmones.“
Kai mintys apie buvusį jus užvaldo, lengva sumaišyti jas su „buvo lemta“ meile. Natūralu bandyti išvengti (vienatvės) diskomforto arba bijoti (grįžti į susitikinėjimų pasaulį). Tačiau kuo greičiau pamiršite praeitį, tuo greičiau galėsite atsiverti naujai patirčiai.