Mokslininkai iš Suomijos Turku universiteto nustatė, kad mitai apie daug pasiekusias, bet vienišas karjeros moteris, niekaip nesurandančias nuolatinio partnerio, iš tiesų yra teisingi. Verslininkėms ir vadovėms nesiseka su vyrais ne dėl to, kad jos neturi laiko asmeniniam gyvenimui ar yra valdingos – tiesiog streso hormonas kortizolis paverčia jas mažiau patraukliomis už kitas.
Mokslininkai paprašė vyrų peržiūrėti daugybę dailiosios lyties atstovių nuotraukų ir sudėlioti jas pagal patrauklumą (nuotraukose matėsi tik moterų veidai). Mažiausiai patrauklios jiems atrodė tos, kurioms buvo nustatytas padidėjęs kortizolio lygis. Beje, tyrimas parodė, kad vyrams nėra patrauklios pernelyg liesos ar pernelyg daug riebaliukų turinčios moterys – jiems labiausiai patiko aukso vidurys.
Moterys, kurių organizme pernelyg daug streso hormono, ne tik dirba iki išsekimo: jos per mažai miega, nereguliariai maitinasi, retai sportuoja ir lepinasi grožio procedūromis. Taigi tokios dailiosios lyties atstovės negali pasidžiaugti puikia sveikata, o moters grožis, žinia, su ja susijęs tiesiogiai.
Streso hormonas kortizolis neigiamai veikia imuninę sistemą ir didina metabolizmą. Tam tikru laikotarpiu (kai ne itin dažnai patiriamos stresinės situacijos), tai sveikatai neturi lemiamos įtakos, tačiau kai kai stresas lydi kasdien, kyla reali širdies ligų rizika.