Nustatyta, kad net 40 proc. laiko žmonės skiria pasakojimams apie save. Kodėl? Tyrimui buvo pasitelkti 195 savanoriai, kurių buvo prašoma papasakoti apie save: nusakyti asmenines savybes ir išsakyti nuomonę aktualiomis temomis. Tuo metu mokslininkai magnetinio rezonanso aparatu sekė pasakotojų kraujo apytaką smegenyse ir pastebėjo, kad tokie pasakojimai suaktyvindavo smegenų žievės dalį, susijusią su dopamino gamyba.
Kaip rašo Daily Mail, dopaminas – tai biologiškai aktyvi cheminė medžiaga, sukelianti pasitenkinimo jausmą. Jis išsiskiria intymių santykių metu, taip pat valgant skanų maistą arba saldumynus. Taigi mokslininkai priėjo prie išvados, kad pasakojimai apie save žmonėms sukelia begalinį malonumą, kurį norisi vėl ir vėl pakartoti.
Mokslininkai dar pasišovė ištirti, ar eksperimento rezultatams turi įtakos draugų ir artimųjų buvimas. Tad vienai grupei buvo pranešta, kad jų pasakojimai bus pateikti artimiesiems, o kitai – kad viskas liks konfidencialu. Tyrimai parodė, kad pirmosios grupės tiriamųjų smegenų aktyvumas buvo didesnis. Taigi, kuo didesnė klausytojų auditorija – tuo didesnis ir malonumas.