Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kokias ligas gali sukelti ginčai su sutuoktiniu?

Visos poros pykstasi. Nesvarbu, kaip jūs mylite savo antrąją pusę, tačiau retkarčiais jūsų nuomonės nesutaps. O kuo visa tai dažniausiai baigiasi?
Ginčas
Ginčas / Vida Press nuotr.

Ginčai gali būti labai įdomūs, argumentuoti ir neįžeidūs – jūs tiesiog diskutuojate ir ieškote atsakymų. Tačiau kai kurie konfliktai gali būti net ir labai griaunantys, skatinantys prastą savijautą, sukeliantys ligas, rašoma care2.com. Pavyzdžiui, kai būdas, kurį pasirenka poros diskutuoti, sukelia pyktį, gėdos jausmą, yra komplikuotas ir potencialiai toksiškas, tuomet, natūralu, nė vienas gerai nesijausime.

O kaip jūs ginčijatės su savo antrąja puse? Štai Kalifornijos universiteto Berklyje tyrimas atskleidžia, jog būdas, kaip mes elgiamės per konfliktus, labai daug ką pasako apie fizinę sveikatą, taip pat – apie pačių santykių „būklę“.

„Mūsų tyrimas atskleidžia, kaip tiksliai emocijos veikia mūsų sveikatą ir kaip mūsų elgesys laikui bėgant gali paveikti negatyvių sveikatos prognozių vystymąsi“, – teigė psichologas Robertas Levensonas, sakantis, kad tai vienas iš kelių, kaip emocijos veikia mūsų ateities gyvenimo kokybę.

Naudodamiesi 20 metų duomenimis, remiantis amžiumi, išsilavinimu, žalingais įpročiais (rūkymu, alkoholio, kofeino vartojimu), fiziniu pajėgumu, mokslininkai išanalizavo tam tikrus elgesio modelius, kurie iškyla, kai poros ginčijasi, ir tai, kaip tas elgesys poroje gali būti susijęs su ateities sveikatos problemomis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokius organizmo sutrikimus gali išduoti veido spuogai

Tyrėjai pokalbio metu 15 minučių stebėjo kūnų kalbą porų, kurios kalbėjo nemaloniomis temomis. Suspaustos lūpos, pakeltas balsas, įtemptas žandikaulis, suraukti antakiai buvo klasifikuojami kaip pykčio atspindys, o veido sustingimas, įsitempę kaklo raumenys, menkas arba visai joks akių kontaktas buvo pavadinti „atotrūkiu“ arba atsisakymu komunikuoti ir išreikšti savo emocijas.

Vėliau mokslininkai fiksavo porų sveikatą kas penkerius metus – iš viso 20 metų. O rezultatai buvo ir stebinantys, ir sukeliantys rūpesčių.

Tie sutuoktiniai, kurie prarasdavo kantrybę ir būdavo apimti pykčio, kur kas lengviau patirdavo riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, skųsdavosi krūtinės skausmu, padidėjusiu kraujo spaudimu.

O tos poros, kurios atsisakė komunikuoti ir kitaip nereikšdavo emocijų ar vengdavo akių kontakto, dažniau kentėdavo nuo nugaros skausmų, įtemptų kaklo, viso kūno raumenų sveikatos problemų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokie moterų elgesio ypatumai erzina vyrus?

„Ilgus metus mes žinojome, kad negatyvios emocijos yra susijusios su negatyviais sveikatos padariniais, tačiau šis tyrimas atskleidžia, kaip specifinės emocijos yra susijusios su specifinėmis sveikatos problemomis“, – teigia R.Levensonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos