Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kokioms moterims nesiseka meilėje ir ko reikėtų išmokti iš sėkmingųjų?

Manote, visos laimingus santykius turinčios moterys pavergė vyrus savo grožiu? Tikrai ne. Svarbiausia santykiuose – psichologiniai asmenybės ypatumai ir emocinė branda.
Jauna moteris.
Jauna moteris. / 123RF.com nuotr.

Psichoterapeutė Valentina Moskalenko tinklapiui psychologies.ru vardija tas moterų savybes, kurios padeda moteriai kurti tvirtus ir harmoningus santykius.

Kokia moteris greitai suranda meilę (ar meilė suranda ją)?

  • Ji priima ir vertina save kaip darnią visumą, net jei ir trokšta kažką savyje pakeisti, patobulinti. Jos santykio su savimi pagrindas – meilė sau ir pagarba, ji nuolat tai puoselėja ir tuo rūpinasi. Ji paprasčiausiai save vertina ir neieško santykių tam, kad padidintų savivertę.
  • Ji kitus žmones priima tokius, kokie jie yra, nemėgina jų keisti ar kažkaip pakreipti, palenkti savo poreikių tenkinimui.
  • Ji lieka ištikima savo požiūriui visose gyvenimo srityse, įskaitant ir seksualinę, neslopina nei „neigiamų“, nei „teigiamų“ savo emocijų.
  • Ji gilinasi ir puoselėja kiekvieną savo asmenybės kampelį: savo individualumą, išvaizdą, dvasinį pasaulį, įsitikinimus bei vertybes, neišsižada savo interesų ir pasiekimų.
  • Jos savivertė gana aukšta, todėl tokia moteris jaučia malonumą, leisdama laiką garbingų vyrų draugijoje. Jai nereikia jaustis reikalinga, kad galėtų save įvardinti visaverte, harmoninga asmenybe.
  • Ji leidžia sau būti atvira ir patiklia su kai kuriais žmonėmis. Ji nebijo, kad žmonės ją pažins giliau, artimiau, tačiau ji nesuteikia progų ja naudotis žmonėms, kuriem nerūpi jos gerovė.
  • Ji formuluoja klausimus taip: „Kiek man tinkami šie santykiai? Ar jie mane augina, tobulina? Ar jie man leidžia būti tokia, kokią save jaučiu, kokią save noriu matyti ateityje?“
  • Jei santykiai sukelia jai tik nemalonius jausmus ir griauna jos asmenybę, tokia moteris gali pasakyti: „Tegu tai eina lauk iš mano gyvenimo.“ Ir ji tikrai nekris į liūdesio liūną ir nesikrims dėl praradimo. Ji turi draugų, pomėgių, kurie padės jai išgyventi krizę.
  • Ji moka apginti save, savo gerovę, pasirūpinti savijauta. Jos absoliučiai nežavi įtempa kova santykiuose, o drama ir chaosas – nepageidautinas duetas jos gyvenime.
  • Ji žino, jog tvirti, besivystantys, sveiki santykiai yra tarp partnerių, kurių vertybės, interesai ir tikslai panašūs.
  • Ji geba sukurti intymumą ir žino, kad ji verta visa ko geriausio, ką gali jai pasiūlyti gyvenimas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Asmenybės ugdymo trenerė – apie savivertę ir pasitikėjimą savimi

Moteriai nesiseka meilėje. Kodėl?

Ji stengiasi visur ir visada padėti, nori jaustis reikalinga ir netgi nepakeičiama.

Klausimas išties aktualus – juk nemažai gerų, dėmesingų ir atsidavusių moterų yra vienišų. Jų per aukšti reikalavimai? Nėra tinkamo vyro? Čia gali būti kalta jų vaikystė bei besiklostę santykiai šeimoje.

Štai kuo tokios moterys skiriasi nuo tų, kurioms sekasi meilėje:

  • Dažnai ji yra iš disfunkcinės (nesveikos) šeimos, kur būdavo nepatenkinami jos emociniai poreikiai. Pavyzdžiui, mama ar tėtis sirgo alkoholizmu.
  • Ja mažai kas rūpinosi, todėl ji nepatenkintą savo poreikį užpildo sustiprintu dėmesio rodymu kokiam nors asmeniui, dažnai – vyrui, kurio likimas sudėtingas, kuriam labai reikia pagalbos, globos. Ji tampa žmona, aukle, sesele, mama. Jos įsivaizduojama misija – gelbėti.
  • Kadangi tokiai moteriai vaikystėje niekada nepavykdavo kurį nors iš tėvų (ar abu) paversti rūpestingu ir mylinčiu gimdytoju, todėl suaugusią ją traukia emociškai nepasiekiami vyrai, kuriuos ji bando pakeisti, „pagerinti“ savo beribe pasiaukojama meile.
  • Vaikystėje išgyvenusi atstūmimo jausmą, jau subrendusi ji daro viską, kas įmanoma, kad tik užbėgtų santykių griūčiai su vyru, kurį ji myli.
  • Jai negaila nieko – savo laiko, jėgų, sveikatos ar netgi pinigų, jeigu tik tai "padeda" mylimam vyrui.
  • Pripratusi prie meilės trūkumo ir užaugusi emociškai šaltoje šeimoje, tokia moteris pasiryžusi laukti, kiek tik reikės, tikėtis ir daryti vsiką, kad tik suteiktų malonumo savo išrinktajam.
  • Ji pasiryžusi prisiimti daugiau nei 50 proc. kaltės bei atsakomybės bet kokio pobūdžio santykiuose.
  • Jos savivertė labai žema. Širdies gilumoje ji netiki, kad nusipelno laimės; labiau linkusi patikėti tuo, kad privalo nusipelnyti teisės mėgautis gyvenimu.
  • Ši moters pasižymi itin padidėjusiu poreikiu kontroliuoti savo vyro elgesį, jausmus bei mintis. Ji itin budriai saugoja savo santykius, kaip kareivis poste, kadangi vaikystėje ją supo tik nepasitikėjimo atmosfera. Ji stengiasi visur ir visada padėti, nori jaustis reikalinga ir netgi nepakeičiama. Labai dažnai tokia moteris ir profesiją renkasi atitinkamą, kad galėtų save realizuoti padėdama: ji dirba medicinos darbuotoja, psichologe, auklėtoja, mokytoja, padavėja.
  • Santykiuose jai svarbiausia vizija – kaip iš tikrųjų turėtų būti, o ne tai, kaip yra, kokia situacija susiklostė; ji daugiau svajoja nei gyvena.
  • Jos meilė ir kankinimasis itin apsunkina ją pačią bei jos partnerį. Tai "viską užgožianti ir viską naikinanti" meilė.
  • Ji gali turėti priklausomybę (emocinė ar genetinė priežastis) alkoholiui, narkotikams, vaistams, tam tikram maistui, pavyzdžiu, saldumynams.
  • Ją traukia probleminiai žmonės, kuriuos rekia "gelbėti", jai suprantamesnės situacijos, kuriose tvyro chaosas, neapibrėžtumas, emocinės kančios; be viso šito, ji vengia dar ir atsakomybės už save, už savo pasirinkimus.
  • Tokia moteris gali būti linkusi į depresiją, o šią būseną ji stengiasi pašalinti, įsitraukdama į netvirtus, nesveikus ir "audringus" santykius.
  • Jos netraukia geri vyrai, kurie patikimi ir ja domisi. Jai tokie vyrai atrodo mieli, bet nuobodūs. Juk nėra dramos!

Nesiseka meilėje? Tai ne likimas. Reikia dirbti su savimi, save keisti ir stebėti, kaip viskas krypsta į gera. Savianalizė – tai nuoseklus darbas su savimi. Svarbiausia su savimi nesipykti, save priimti, pamilti, norėti pagerinti (būtent save, o ne kitus), ir tada jūs sugebėsite sukurti laimingus santykius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rudolfo Dreikurso mintys, aktualios ir po 60 metų. Drąsa būti netobulu

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?