Mokykitės formuluoti mintis
Sugebėjimas sklandžiai kalbėti padės pašnekovui išgirsti jūsų požiūrį ir netgi perduoti emocinius išgyvenimus. Žinodami terminų, kurie dažnai vartojami jūsų aplinkoje, reikšmę, jūs jausitės laisviau ir patogiau. Mokykitės kalbėti. Viešai – irgi.
Pažvelkite į pasaulį iš kitos pusės
Esminės etiketo ir NLP (neurolingvistinio programavimo) taisyklės turėtų tapti jūsų atrama. NLP išmokys jus žvelgti į pasaulį pašnekovo akimis – taip geriau suprasite jo elgesio motyvus. Savo pagarbiu požiūriu ir santykiu į žmones jūs sukuriate veidrodinę reakciją, todėl aplinkiniai nesąmoningai siekia jus mėgdžioti, jumis sekti.
Rodykite smalsumą, domėjimąsi
Nenoras skaityti daugiau kaip tris sakinius ir ilgų tekstų vengimas iškreipia informacijos priėmimą. Supraskite, kad pasaulis daugiabriaunis. Jūs galite svarstyti apie problemą tik tada, kai perskaitysite bent kelis nepriklausomus šaltinius ir padarysite savo išvadas.
TAIP PAT SKAITYKITE: Interneto etiketas: ar reikia atsakyti į vadovo laišką vidurnaktį?
Neteiskite kitų
Net to nenorėdami santykius galite įbrukti į stereotipinių situacijų rėmus. Užuot kitiems klijavę etiketes „kvailys“, „gobšuolis“, „paranojikas“, geriau pasistenkite ramiai ir kryptingai kurti santykius. Žvelkite į gerąsias kito žmogaus puses, apeliuokite į jas ir matykite daugiau gėrio.
Būkite užkrečiamas pavyzdys
Anglų patarlė sako: „Neauklėk vaikų, jie vis tiek bus panašūs į tave. Auklėk save!“ Bet kuriuo atveju vaikas vis tiek kartos suaugusiųjų elgesį, įpročius, manieras. Geriau tobulinkite save – tada ir vaikas pradės elgtis kitaip.
Beje, tai tinka ir suaugusiesiems. Nesiveržkite keisti kitų žmonių – keiskite tik save ir viskas pamažu stebuklingai ims keistis.
Tegu jus įkvepia grožis
Bet kokia meno rūšis vysto vaizdinį mąstymą ir atmintį. Ir, žinoma, mus nukreipia grožio ir gėrio linkme. Išsilavinusiam žmogui reikėtų žinoti pasaulio literatūros, muzikos, filmo, dailės šedevrus, kurių idėjos aktualios iki pat šių dienų. Domėkitės, semkite grožį kibirais!
Atgaivinkite savo žinias
Taip, mokykloje buvote prikimšti žinių ir gebėjimų. Tačiau daug kas pasimiršta. Neleiskite iš atminties išnykti daugybos lentelei, atnaujinkite geografijos žinias, savo šalies istorijos puslapius. Ką jau kalbėti apie gimtosios kalbos taisyklingą rašybą…
Duokite priesaiką Hipokratui
Jei pastebėsite nelaimę ir nukentėjusįjį, būtinai iškvieskite greitąją pagalbą. Tačiau kol ji atvyks, mokėkite suteikti pirmąją pagalbą: gaivinti skenduolį, praradusį sąmonę žmogų, užspringusį, išmokite padėti, kai žmogui lūžęs kaulas ar jis stipriai kraujuoja (tarkim, sužeista koja ar ranka).
Kovokite už savo ir kitų teises
Įstatymai reguliuoja santykius visuomenėje, todėl juos žinoti tikrai reikėtų. Konkrečioms situacijoms spręsti galite kreiptis į teisininką, tačiau kasdienybėje žinokite elementariausias savo teises: kaip vairuotojo, darbuotojo, pirkėjo, paslaugos gavėjo ir pan. Jūs neturite būti auka. Padėkite ir kitiems, silpnesniems, kurie to negali padaryti.
Sąrašą galite papildyti ir savo pastebėjimais, nes gyvenimas kupinas netikėtumų. Todėl nesustokite, kai pasiekiate vieną tikslą, tobulinkite save, švieskitės, šiandien būkite geresni nei vakar. Ir taip – kasdien.