Verslas noriai jungiasi į vykdomas socialines iniciatyvas
J.Kirdeikė atkreipė dėmesį, kad šalyje daugėja socialiai atsakingų verslų, kurie atsigręžia į silpnesniąją visuomenės dalį, ypač per krizes. Tai parodė ne tik karo Ukrainoje situacija, bet ir COVID pandemija.
„2021 m. prie „SOS vaikų kaimų“ misijos prisidėjo daugiau nei 400 verslo įmonių. Dalis jų rėmė finansiškai, dalis parėmė daiktais ar paslaugomis. Taip pat verslas aktyviai dalyvavo ir socialinėse iniciatyvose, į kurias paprastai įtraukiami įmonės darbuotojai bei klientai. Toks paramos būdas itin efektyvus, nes surenkama žymiai daugiau pinigų. Tai suteikia mums galimybę pasiekti daugiau Lietuvos žmonių, suteikti įvairesnių paslaugų mūsų globojamiems vaikams“, – sako J.Kirdeikė.
Kartais pakanka vieno aukojimo mygtuko
Pasak prekybos centro internete „Varlė.lt“ vadovo Mariaus Butausko, kartais pakanka nedidelio pokyčio, kad šis išvirstų į didesnį:
„Su „SOS vaikų kaimais“ bendradarbiaujame jau beveik trejus metus – nu 2019 metų vasaros. Prasmingam darbui padaryti pakako vieno įrankio – savo internetinėje parduotuvėje prie prekių krepšelio įdiegėme mygtuką, kurį paspaudęs klientas gali paskirti pinigų sumą ir taip paremti „SOS vaikų kaimus.“
„Tai išties didelė parama fondui ir, žinoma, vaikams, jų visaverčiam vystymuisi, augimui bei veikloms. Juk didžiausias mūsų noras, kad vaikai būtų laimingi, gyventų saugioje aplinkoje, atrastų save. Materialinė parama yra svarbi, kad suteiktume reikiamą pagalbą vaikams“, – teigia „SOS vaikų kaimų“ projektų vadovė J.Kirdeikė.
„SOS vaikų kaimai“ priims daugiau nei 100 Ukrainos asmenų
Šiuo metu fondo teritorijoje yra paruošti namai, kuriuose gyvena 60 Ukrainos piliečiai: 25 suaugęs ir 35 vaikai. Ukrainos piliečiams teikiama ilgalaikė ir visokeriopa paramą bei rūpinamasi jų saugumu. 17 vaikų turi emocinius sutrikimus, todėl jiems reikalinga papildoma pagalba. Bendrai, parama teikiama jau 188-niems Ukrainos piliečių.
Grėsmėje atsidūrusiems vaikams ir suaugusiems „SOS vaikų kaimai“ teikia šią paramą:
- apgyvendinimą;
- kasdienę humanitarinę pagalbą (maistas, asmeniniai daiktai ir priemonės, gyvenimo reikmenys, vaistai);
- psichologinę ir emocinę pagalbą;
- teisinę pagalbą;
- užimtumo ir įdarbinimo pagalbą;
- globos centro, socialinių paslaugų šeimai, vaikų dienos centrų paslaugas.