Nuolat pykstatės su partneriu? Patarimai, kaip ištrūkti iš toksiškų santykių

Toksiški santykiai dažną supančioja it pinklės. Atrodo, norisi pabėgti, tačiau niekaip nepavyksta išsipančioti iš pančių ir vis pasikartojančių ciklų. Ką galime daryti kitaip, jog pavyktų išsipančioti iš toksiškų santykių bei pradėti kurti sveikus? Dalinamės keletu patarimų.
Besipykstanti pora
Besipykstanti pora / 123RF.com nuotr.

Ieškokite žmogaus, kurio vertybės sutampa su jūsų

Pasakymas, kad priešingybės traukia – galbūt ir tiesa, bet vien iš traukos tvirtų santykių pastatyti nepavyks. Norint, kad santykiai būtų sveiki ir džiugintų ilgai, kaip tik reikia panašumų – amžiuje, išsilavinime, vertybėse, hobiuose. Svarstydami apie santuoką turėtumėte pasitikrinti, ar sutampa jūsų pagrindinės vertybės. Žinoma, turėti šiek tiek skirtumų yra sveika, bet panašumų turi būti daugiau.

Nestatykite partnerio ant pjedestalo

Labai svarbu suprasti, kad kiekvienas gali prieiti prie lūžio taško, kai santykiuose nėra patenkinami jų poreikiai, rašoma greatist.com. Ir jei tokia būsena tęsiasi kurį laiką, nenuostabu, kad norisi ieškoti žalesnės žolės kitur. Labai svarbu visu santykių periodu kalbėtis apie lūkesčius, partnerį vertinti realistiškai, išsakyti, kaip jaučiatės santykiuose. Galbūt jums atrodo, kad partneris jums skiria mažiau dėmesio? Pasikalbėkite apie tai.

Nebandykite būti partneriui viskuo

Natūralu, kad tik prasidėjus santykiams norisi su partneriu praleisti kuo daugiau laiko. Tačiau taip pat svarbu neapleisti ir santykių, egzistuojančių už romantinių santykių ribų. Žinoma, malonu, kai partneriai yra ne tik meilužiai, bet ir geriausi draugai. Tačiau labai svarbu turėti ir tam tikras ribas – negalima vienais santykiais bandyti atstoti visų santykių. Tad būdami santykiuose nepamirškite ir susitikti su draugais atskirai, be antrosios pusės.

Rodykite dėmesį kasdien, o ne tik išskirtinėmis progomis

Kartais tam, kad šalia esantis pasijustų geriau, užtenka mažo malonaus gesto. Kaip dažnai partneriams sakote, kad vertinate juos? Kaip dažnai pagiriate, kad ir už smulkius dalykus? Žmonės, kurie santykiuose jaučiasi vertinami ir matomi, daug labiau yra linkę stengtis, kad šie nesugriūtų ir tiesiog jaučiasi laimingesni. Tad norėdami kurti sveikus santykius, nepamirškite savo antrosios pusės pagirti, palepinti mažomis staigmenėlėmis, kaip kad nupirkti mėgstamo šokolado ar panašiai.

123RF.com nuotr./Laiminga pora
123RF.com nuotr./Laiminga pora

Pyktis – galima, bet svarbu, kaip tai darote

Yra išskiriamos keturios žinutės, kurias poros, kai pykstasi, transliuoja vienas kitam: panieka, kritika, nepajudinamumas (kai, atrodo, kalbamasi su siena) ir gynyba. Norėdami palaikyti sveikus santykius, pabandykite nepasiduoti šioms negatyvioms taktikoms ir pabandyti pyktis sąžiningai – nemenkindami, nekritikuodami ir ieškoti bendrumų, kurie padėtų išpręsti kilusį ginčą. Konfliktų nereikia vengti – kartais jie padeda išspręsti tikrai nemažai keblumų, svarbu, kad abu partneriai norėtų ieškoti kompromisų ir kalbėtis.

123RF.com nuotr./Santykiai
123RF.com nuotr./Santykiai

Neapleiskite savęs ir savo poreikių

Dažna problema santykiuose ta, jog pamirštame save. O rūpintis ir mylėti save, norint kurti sveikus santykius ir taip pat mylėti kitą žmogų, tikrai reikėtų. Nepamirškite kurti pilnavertiško gyvenimo ir rūpintis savimi – emociškai, finansiškai, dvasiškai, fiziškai. Nes kitas niekada nebus atsakingas už jūsų laimę – ši atsakomybė jau krenta ant jūsų pečių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų