Draugiškai skirtis verta dėl kelių priežasčių
Psichologė I.Leonavičiūtė savo aplinkoje mato įvairių skyrybų situacijų. Specialistė pastebi, kad dažniau draugiškai išsiskiria tos poros, kur abi pusės jaučiasi nusivylusios santykiais, jausmai išblėsę, o ateities sprendimai ir perspektyvos yra pakankamai aiškūs.
„Kartais būna taip, kad, išsiskyrus nedraugiškai, kai vėliau emocijos nurimsta, buvę partneriai palaiko draugiškus santykius ar kreipiasi vienas į kitą pagalbos“, – sako I.Leonavičiūtė.
Anot psichologės, skyrybos yra sudėtingas procesas, reikalaujantis nemažai fizinių ir psichinių pastangų, todėl paprastai išsiskyrimą lydi daug nuoskaudų, susijusių su tuo, kad prarandami turėti svarbiausi santykiai gyvenime.
„Jeigu skyrybos vyksta dėl kurios nors pusės kaltės, pavyzdžiui, neištikimybės, nuoskaudų bus dar daugiau, – atkreipia dėmesį I.Leonavičiūtė. – Taip pat dažnai pasitaiko, kai vienas iš sutuoktinių ar partnerių nori skirtis ir ateities kartu nemato, o kitas vis dar turi jausmų.
Skyrybos kartu įpareigoja spręsti turto dalybų, gyvenamosios vietos, su vaikais susijusius klausimus, kurie irgi kelia daug įtampos ir pykčio.“