Kaip elgtis, kad nepamatuotais poelgiais neįskaudintumėte aplinkinių? Ką daryti, kad nuo liežuvio galo netyčia nusprūdę žodžiai jums atgal negrįžtų skaudžiu bumerangu?
Psichologas rekomenduoja 3 paprastus pratimus. Jie padės išmokti laiku save sustabdyti. Ir nepasiduoti spontaniškai emocijai – impulsyvumui.
1. Prieš sakydamas ar darydamas veiksmą trumpam stabtelėk. Apmirk. Padaryk pauzę. Giliai įkvėpk. Iškvėpk. Mintyse suskaičiuok iki 10. Pagalvok: ar tikrai dabar to nori?
2. Pagalvok ir atsakyk sau į kelis klausimus: ar ir rytoj tau irgi taip atrodys, kaip šią akimirką? O kaip tą poelgį vertinsi po penkerių metų? Ar esi kada nors panašiai pasielgęs ir teko atgailauti? Ar neteks atgailauti ir šįkart? O gal didžiuosies?
3. Nedidelė pauzė ir nieko nedarymas sustabdo spontanišką ir impulsyvų elgesį. „Įjungia“ racionalų mąstymą. Trukdo neteisingai pasielgti. Jei vis tik iškart nepavyko, bandyk dar kartą. Ir tik tada veik.
Atminkite, jog be pauzės nepavyks nuslopinti impulsyvumo. Geriau nepasakyti nieko, negu pasakyti ir po to gailėtis ar gėdintis. Jog teisinga yra tai, kas naudinga jums. Nesvarbu, ko jūs šią minutę ar šiandien norite. Svarbu tik tai, kas jums padeda.