1. Mums trukdo įsitikinimas, kad jei būtų išties gerai, pokalbių apie seksą nereikėtų.
Ir jei yra tokių pokalbių poreikis, tai iš esmės reiškia, kad popieriai prasti, ir nieko čia jau nepadarysi. Paprastai tai veda prie didelės įtampos ir vengimo kalbėtis. Šitą mitą meskite iš galvos.
Su šiuo mitu susijusi ir fantazija, kad kitas žmogus turi be žodžių pajusti, kas vyksta. Tačiau niekas neturi galios skaityti mintis – kiek iškomunikuojate, tiek supratimo ir gaunate. Bet kad supratimas visgi įvyktų, reikia įsitikinti, ar jūsų išsakyti žodžiai išties tinkamai interpretuoti.
Kai pokalbių temos yra jautrios, o pokalbiai apie seksą visada būna jautrūs, tai mumyse labai lengvai aktyvuojasi įvairūs kompleksai ir emocinis mąstymas. Pavyzdžiui, galima pasakyti partneriui, kad norėčiau šiek tiek daugiau sekso žaislų sekso metu, ir gali būti tik tai ir tepasakyta, bet jam gali aktyvuotis visa begalybė abejonių savimi „mano penis per mažas“, „jai nepatinka su manimi mylėtis“, „jei tarp mūsų viskas būtų gerai, tai tik mūsų ir pakaktų“. Jei pokalbis aktyvuoja ne pačias pozityviausias emocijas, svarbu pasidalyti, kokios interpretacijos už to slypi.