Ginčai gimsta, kai norima pakeisti partnerio savybes
Kaip teigia psichologė S.Vizgaudienė, kai pora susipažįsta ir būna įsimylėjusi, partneryje viskas gali atrodyti tobula. Vis dėlto po kurio laiko žmonės savo antroje pusėje pamato savybių, kurias norėtų pakeisti. O tuomet, anot specialistės, ir gali imti kilti nesutarimų.
„Pastebima, kad tam tikri žmogaus bruožai, elgesys, požiūris, įpročiai erzina. Juk sutinkame partnerius, kurių gyvenimo būdas ir net vertybiniai dalykai gali net labai skirtis. Ir čia prasideda derybos.
Vieni norėtų ne derėtis, o tiesiog išreikalauti, kad partneris pasikeistų, kiti bando susitarti, treti manipuliuoja. Čia gimsta barniai bei konfliktai, kuriuos išprovokuoja tokie paprasti dalykai, kaip ne ten padėta dantų pastos tūbelė, arba sudėtingesni klausimai: biudžetas, ar norisi turėti vaikų, kodėl mamos nuomonė palaikoma labiau“, – aiškina S.Vizgaudienė.
Norint iš barnių išsinešti naudos ir pamokų, kurios ateityje nesutarimų padėtų išvengti, anot psichologės, reikia išmokti pyktis. Specialistės teigimu, į rėkimą peraugantys nevaldomi barniai paprastai naudos neduoda.