Santykių ekspertai pataria: apie ką ir kaip kalbėtis su nauju pažįstamuoju

Naujos pažintys vieniems yra kaip vanduo žuviai, o kitiems – vienas iš didesnių gyvenimo iššūkių. Jei daugelyje gyvenimo sričių bendravimo galima išvengti, ieškant antrosios pusės šitai vargu ar įmanoma.
Pora.
Pora. / Scanpix/Panthermedia nuotr.

Žinoma, kartais į porą suėję partneriai būna priversti bendrauti susiklosčius atitinkamoms situacijoms – darbas, studijos, bendras projektas. Tačiau daug kam poros santykių pradžia visgi asocijuojasi su pasimatymais, patinkančio žmogaus užkalbinimu gatvėje, kavinėje ar spektaklyje per pertraukėlę ir t. t. Tuomet daliai žmonių kyla klausimas: o apie ką kalbėti su tik ką sutiktu žmogumi, kad jis norėtų susitikti dar kartą?

Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas Mažuoliai
Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr./Silvija ir Šarūnas
Mažuoliai

Ne kiekvienas sutiktas žmogus norės su jumis vėl susitikti, kad ir koks nuostabus pašnekovas būtumėte. Nėra moterų, kurios žavėtų visus vyrus ir nėra vyrų, kurie žavėtų visas moteris. Tai mėgstama romanų tema, tačiau realybė yra kitokia. Tad nesibaiminkite, jei dalis žmonių nerodo didesnio susidomėjimo su jumis bendraudami. Atkreipkite dėmesį, ar jums patiems gera su jais bendrauti. Ieškantys pripažinimo žmonės gali net nepastebėti, kad patys ne itin puikiai leidžia laiką, ir koncentruotis tik į tai, kad pašnekovas nėra jai susižavėjęs.

Dalis lietuvių yra įpratę vos pažįstamam žmogui atverti širdį ir išsipasakoti intymiausius savo gyvenimo įvykius. Toks pokalbis gali būti maloni terapija, tačiau greičiausiai nesužadins pašnekovui noro susitikti dar kartą.

Pagrindinės pirmo pokalbio taisyklės – paprastumas ir malonios emocijos. Klišės, kad ir kaip banaliai skambėtų, yra puiki bendravimo pradžia. Kol žmogaus nepažįstame, norime, kad su mumis jis jaustųsi saugiai, ramiai, maloniai. Išgąsdinti jį ar ją savo skaudžia gyvenimo istorija ar ekstravagantišku charakteriu spėsime visada, tačiau išgąsdinus per pirmą susitikimą, pašnekovas gali daugiau ir nepasirodyti. Klišės ir kalbos apie orą yra saugumą užtikrinanti pradžia.

Skausmingos, liūdnos istorijos reikalauja geriau pažinti žmogų ir kartu būti patyrus pakankamai malonių akimirkų.

Kas be ko, tai nereiškia, kad visas pokalbis turi tęstis vien tik klišėmis ir orų prognoze. Klišes, pokalbiui įsivažiavus, galima keisti faktais bei istorijomis apie save, kažkur kitur girdėtomis istorijomis, komentuoti aplinką, susitikimo aplinkybes, kalbėti apie tai, kas, gal būt pokalbio eigoje iškyla bendro – gimtinė, pažįstami, specialybė. Svarbiausia, kad pokalbyje vyrautų linksmos istorijos ir pakili nuotaika. Skausmingos, liūdnos istorijos reikalauja geriau pažinti žmogų ir kartu būti patyrus pakankamai malonių akimirkų.

Taip pat skaitykite: Gegužės mėnesio meilės horoskopas

Jei pokalbis pasisuka liūdnomis, sunkiomis temomis, gražinkite jį atgal prie linksmesnių gaidų. Kitokiu atveju, tiek jūs, tiek pašnekovas iš naujos pažinties prisiminsite tik sunkią atmosferą, kuri susidaro kalbant apie ką nors skaudaus. Tokie prisiminimai vargu ar kels norą susitikti dar kartą. Geriausiu atveju vienas iš jūsų pasijusite kaip po psichologo konsultacijos ir norėsite būti išklausyti dar kartą, kas pabuvusio psichologu greičiausiai neskatins vėl juo pabuvoti.

Daug svarbiau visgi yra ne tai, ką kalbate, o kaip patys jaučiatės ir kokie esate. Jei gyvenate sau įdomų gyvenimą, jei esate pailsėję, gerai jaučiatės savame kailyje, jei esate pagarbūs, mandagūs, atviri, tuomet pašnekovas jaus visa tai, ir pokalbis bus malonus. Tuo tarpu jei esate pervargę, stipriai nepasitikite savimi, nemėgstate savo gyvenimo, esate grubūs, netaktiški, kad ir ką kalbėtumėte, visu tuo persisunks bendravimas, ir pašnekovui taps nemaloniu potyriu.

Daug svarbiau visgi yra ne tai, ką kalbate, o kaip patys jaučiatės ir kokie esate. 

Apie ką visgi nekalbėti pirmo pažinties metu, net jei esate puikios nuotaikos ir pasitikite savimi? Venkite intelektualių temų, jei pašnekovas jus domina kaip kandidatas į partnerius, o ne bendramintis ar verslo partneris. Dalis žmonių mėgsta pokalbį pakreipti į politiką, sportą, filosofiją, finansines apskaitas ir panašias temas. Tokie pokalbiai yra sausesni už klišes ir gali būti malonūs intelektui, tačiau ryšys, kuris megsis tarp pašnekovų, taip pat bus tik intelektinis.

Taip pat skaitykite: Norite superorgazmo? Treniruokite intymiuosius raumenis!

Tam, kad pašnekovai turėtų galimybę susižavėti ar bent jau susidomėti vienas kitu, o ne vienas kito intelektiniais gabumais, reikalingas mažiau intelektualus, tačiau malonus pokalbis kuriame vyrautų geros emocijos, žaismingumas.

Kitos klaidos, kurias galima padaryti naujais susipažinus su žmogumi, yra netaktiškas bendravimas ir brovimasis į kito žmogaus asmeninę erdvę. Tai yra pašnekovo kritikavimas, savo nuomonės piršimas, bandymas pamokyti pašnekovą. Nemalonų įspūdį kelia pasipūtimas, išdidumas, puikavimasis savo statusu, bandymas ką nors įrodyti. Kita vertus, paprieštarauti pašnekovui ir  pasiginčyti galima ir per pirmą pažintį. Svarbiausia, kad viskas vyktų taktiškai, be agresijos, puolimo ir nevirstų peštynėmis. Jei peštynės kils pašnekovo iniciatyva, jau per pirmą pokalbį išsiaiškinsite, su kokiu žmogumi turite reikalų.

Pokalbyje svarbu palaikyti balansą tarp klausymo ir kalbėjimo. Jei vien tik kalbėsite – užgošite pašnekovą. Jei vien tik klausysite, pašnekovas neturės progos jus pažinti arba jausis įpareigotas palaikyti pokalbį, kadangi nejaus iniciatyvos iš jūsų pusės. Dalį žmonių tenka pertraukinėti priverstinai tam, kad galėtumėte ką nors papasakoti. Nesibaiminkite pertraukinėjimų. Moterys neretai vengia pertraukinėti kalbius vyrus laukdamos, kol jis liausis kalbėti ir pradės klausyti. Deja, kalbiems žmonėms tik duok pakalbėti, o jei žmogus jus domina – pertraukinėkite ir pradėkite pasakoti savo istoriją viduryje klausymo.

Dalis žmonių nenori bendrauti su tais, kurie nemoka klausyti, tad puikus metas to išmokti. 

Vienos iš „paruoštukinių“ frazių gali būti: „šitai labai įdomu, o štai manu buvo...“, „o mano gyvenime tai buvo taip, kad...“, „esu girdėjusi, kad...“, „kai pasakojai, prisiminiau vieną istoriją...“.

Jei esate tas žmogus, kuris plepa be sustojimo, išmokite sustoti. Ne kiekvienas pašnekovas pertraukinės, ir dalis žmonių nenori bendrauti su tais, kurie nemoka klausyti, tad puikus metas to išmokti.

Stebėkite kada „įsivažiuojate“, sustokite ir paklauskite ko nors pašnekovo. Jei pašnekovas nekalbus, paklausinėkite daugiau, kuklesniems žmonėms gali prireikti paskatinimo. Žinoma, jei jaučiatės taip, tarsi kiekvieną žodį tektų traukti iš burnos per prievartą, galite atsipalaiduoti, tai jau pašnekovo bendravimo įpročiai, kurie užtikrins, kad su juo daugiau greičiausiai nesusitiksite.

Taip pat skaitykite: Laimingų ir tvirtų santykių dėsniai

Vyrams, turintiems spragų pasitikėjime savimi, yra vienas būdas, kaip einant į pasimatymą pasitikėjimą šiek tiek pakylėti. Moterys tą daro natūraliai, o štai vyrams gali būti visai nauja. Nusipirkite ir apsivilkite geriausius, kokius tik galite sau leisti, apatinius, apsimaukite naujas kojines, o gal ir pilną drabužių komplektą. Kokybiški, brangūs drabužiai, net ir tokie kaip kojinės, turi įtakos psichikai ir gali suteikti stabilumo tiems, kas bendraudami su moterimis jaučia nerimą ir nepasitikėjimą savimi. Bendras susitvarkymas taip pat leis pasijusti geriau, tačiau nepersistenkite.

Svarbiausia – kad geriau jaučiatės patys, o ne norite padaryti įspūdį moteriai. Juk net neįsivaizduojate, kas jai patinka, tad pirma patikite patys sau, o moteris atsirinks, ar patinkate jai toks, koks esate. Jei nepatikote, puiku, sutaupėte kelis pasimatymus, kurie atvestų į tai, kad moteris galų gale vis tiek išsiaiškintų, kad jai netinkate.

Jei bendravimas tampa darbu, kažkas yra stipriai ne taip ir, jei nesate pardavimų vadybininkas, o ieškote antrosios pusės, pasitikrinkite, ar neiškrypote iš kurso.

Bendrauti galima išmokti, tačiau tik iki tam tikro lygio. Technikos – laikysena, kūno kalba, kalbėsenos stilius – kuriam laikui užglaistys asmenybės spragas, tačiau yla vis tiek išlįs iš maišo. Verta pastudijuoti ir pasimokyti bendravimo tiems, kas jaučia, jog nemoka, tačiau norėtų bendrauti lengviau, nežino esminių bendravimo taisyklių. Itin veiksminga praleisti laiką su tais, kurie bendrauja lengvai, ir pasimokyti iš gyvų pavyzdžių, o paskui patiems taikyti praktikoje.

Bet kokiu atveju, kuo žmogus labiau patenkintas savo gyvenimu, kuo jis ramesnis, labiau atsipalaidavęs, pailsėjęs, nesureikšminęs savęs, santykių, bendravimo, tuo lengviau jis bendraus ir tuo maloniau bus pašnekovui.

Bendravimas su naujai sutiktu žmogumi turi būti malonus laiko leidimas, o ne darbas vardan rezultato. Jei bendravimas tampa darbu, kažkas yra stipriai ne taip ir, jei nesate pardavimų vadybininkas, o ieškote antrosios pusės, pasitikrinkite, ar neiškrypote iš kurso – sutikti žmogų, su kuriuo gera būti ir su kuriuo galite būti savimi.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai