Sekso terapeutai atskleidė 7 dalykus, kuriuos kiekvienas turėtų žinoti

Mitų ir stereotipų apie seksą yra išties nemažai, tačiau ne visada turėtume aklai tikėti jais tikėti.
Seksas
Seksas / 123RF.com nuotr.

Dr. Karen Gurney, klinikinė psichologė, psichoseksologė ir „The Havelock Clinic“ direktorė, aiškina, kad yra septyni dalykai, kuriuos kiekvienas turėtų žinoti apie seksą, rašoma goodhousekeeping.com. Kokie jie?

Seksas – tai tikrai ne tik orgazmas

Nėra jokios priežasties, kodėl moterys turėtų patirti gerokai mažiau orgazmų nei vyrai, be to, daugelis heteroseksualių moterų tai priima kaip bendros seksualinės patirties dalį.

O kas gali padėti dažniau džiaugtis orgazmu? Teigiama, kad reikėtų neprisirišti prie tos pačios rutinos, daugiau laiko praleisti atliekant įvairius seksualinius veiksmus spontaniškai, skirti laiko ilgesniems sekso seansams, kurie nebūtinai baigiasi abiem partneriams po vieno orgazmo. Įtraukę daugiau šių dalykų į savo seksualinį gyvenimą, galite pasiekti puikių rezultatų.

Skausmas nėra gerai

Jaučiate skausmą sekso metu? Nenumokite į tai ranka ir negalvokite, kad tai įprasta. Tiesa ta, kad kol jaučiatės susijaudinusi ir atsipalaidavusi, skausmas neturėtų pasireikšti.

Jei sekso metu skauda, svarbu apsilankyti pas specialistą, kad būtų paneigta infekcija ar kita fizinė priežastis. Kai kurios moterys patiria lytinių organų skausmą makšties angoje ir aplink ją, ir nors apie tai dažnai nekalbama, tačiau tai yra dažna sekso terapeuto darbo dalis.

Nėra tokio dalyko kaip „privaloma“ ar taisyklių, kurių privalote laikytis

Kalbant apie sekso dažnumą, seksualinius pomėgius, fantazijas ar tai, ką mėgstate daryti su partneriu, naudinga nesileisti į kalbas apie tai, kas „turėtų būti“ ar „privalo“.

Seksualinis pasitikėjimas ir malonumas klesti dėl įvairovės, tyrinėjimų ir naujovių, todėl išsivaduokite iš lūkesčių pančių – seksas bus tik geresnis, o potraukis – stipresnis.

Tinkama komunikacija yra gero sekso pagrindas

Bendravimas nebūtinai turi būti žodinis, bet jei rasite būdą, kaip pranešti partneriui, ko norite ir ko jums reikia, tai padės džiaugtis geresniu seksu. Kai kurioms poroms bendrauti lengviau nei kitoms ir į tai įeina daugybė kitų dalykų, pavyzdžiui, žodžiai, kuriais patogiai vadinate genitalijas, pasitikėjimas savimi prašant to, ko norite, ir net žinojimas, ko norite.

Kaip pažymi specialistė, tokią komunikaciją geriausia paversti įprastine santykių dalimi, kad jums nereikėtų apie tai kalbėti pirmą kartą tada, kai kažkas ne visai pavyksta pagal planą.

Geresnis seksualinis gyvenimas nebūtinai susijęs tik su penetraciniu seksu

Penetracija yra tik vienas aspektas, kaip heteroseksualios poros gali seksualiai elgtis su savo kūnais ir vienas su kitu, tačiau, pažvelgus į tai, kaip seksas dažnai vaizduojamas arba, kaip apie jį kalbama, gali būti lengva manyti, kad tai yra sekso tikslas ir pabaiga.

Tačiau nuspėjamumas ir rutina ne visada yra tokie erotiški. Žinoma, jog poros, kurios visada užsiima seksu tokiu būdu, be didelės įvairovės, turi prastesnę seksualinę funkciją nei tos, kurios to nedaro.

Gali būti gera idėja viską paįvairinti ir retkarčiais turėti abipusiai malonių seksualinių patirčių be penetracinio sekso.

Nėra tokio dalyko kaip „gera“(-as) lovoje

Seksas visada priklauso nuo veiksnių, susijusių su kiekvieno iš žmonių patirtimi, žiniomis, komfortu ir pasitikėjimu savimi.

Tikrasis seksualinis pasitikėjimas atsiranda tada, kai esate patenkintas savo kūnu (nesvarbu, kokio dydžio), jaučiate pasididžiavimą, o ne gėdą dėl savo seksualumo ir seksualinių pomėgių, ir sugebate bendrauti apie savo norus ir poreikius su kitu žmogumi.

Kartais normalu būti atitrūkusiam

Nors sekso metu gerai būti visiškai susikoncentravusiam ir susikaupusiam, nes tai paprastai suteikia daugiau malonumo, dauguma žmonių retkarčiais išsiblaško, galvodami apie ką nors kita, ir tai yra normalu.

Tai gali būti įvairios mintys apie seksualinę patirtį arba mintys, kurios visiškai nesusijusios su tuo.

Mintys lygiai taip pat gali būti galingas įrankis, padedantis padidinti mūsų susijaudinimą bei potraukį.

Kai išmoksite pasitelkti savo mintis, galėsite jas panaudoti, jog išliktumėte „čia ir dabar“ seksualinės patirties metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne