Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Seksualinė priklausomybė – psichinis sutrikimas?

Kalifornijos universiteto mokslininkai įsitikinę, kad seksualinė priklausomybė yra patologinė būsena ir gali būti, kad ji bus pripažinta psichiniu sutrikimu...
Jis ir Ji
Jis ir Ji / Fotolia nuotr.

Paskutiniame Journal of Sexual Medicine leidime buvo įvardyti tam tikri kriterijai, kuriais remiantis bandoma nustatyti seksualinę priklausomybę. Pasak Kalifornijos mokslininko, Neurologijos ir žmogaus elgesio instituto profesoriaus Rory Reido reikėtų susirūpinti, jeigu:

♦ nuolatos persekioja seksualinės fantazijos, nemotyvuotas stiprus geismas bei iš to išplaukiantis atitinkamas elgesys ir tokia hiperseksuali savijauta tęsiasi daugiau nei pusę metų;

♦ jei sekso pagalba žmogus bando susidoroti su jį užklupusiomis problemomis, stresu;

♦ net ir suvokdamas, kad seksualinė priklausomybė – problema, žmogus nesugeba valdyti seksualinių įgeidžių.

Tyrime dalyvavo 207 pacientai, kuriems, remiantis išvardytais kriterijais, buvo paprasčiau nustatyti ir atskirti seksualines problemas nuo kitų asmeninių ir psichinių problemų. Paaiškėjo, kad žmonės, kenčiantys nuo seksualinės priklausomybės, dažniau prarasdavo darbą, skirdavosi su savo antrąja puse arba sirgdavo lytiniu keliu plintančiomis ligomis.

„Negalime seksualiais priklausomų vadinti visų, kurie kartais turi vienos nakties nuotykių ar seksą naudoja norėdami geriau pasijusti, susidoroti su stresu. Tačiau tie, kuriems tai yra nuolatinė, įkyriai persekiojanti būsena, kurie jaučiasi bejėgiai, jei jų mėginimai ir pastangos nueina veltui, o aistra seksui neigiamai veikia kitus gyvenimo aspektus – vertėtų susirūpinti. Tai jau gali būti patologinė priklausomybė. Panašiai kaip alkoholis, azartinis lošimas ir kt.“, – teigia profesorius R. Reidas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos