Senelių vienišumo problemą spręsti susibūrė ir menininkai, ir verslininkai

Socialinis projektas „Šiandien yra vakar“, kviečiantis atsigręžti į skaudžią senolių atskirties temą, bendrai kūrybinei veiklai sujungė skirtingų kartų žmones. Tris mėnesius kelios dešimtys senolių iš visos Lietuvos ant drobės siuvinėjo garsi Lietuvos dailininkų darbus. Iš jų žinomas mados dizaineris Robertas Kalinkinas sukūrė unikalias rankines, kurios netrukus bus parduodamos labdaros aukcione.
Robertas Algis
Robertas Kalinkinas, Algis Kriščiūnas / 15min nuotr.

Šiam projektui susibūrė 11 žinomų menininkų, tarp kurių – Algis Kriščiūnas, Laisvydė Šalčiūtė, Eglė Ulčickaitė, Kęstutis Grigaliūnas, Antanas Dubra, Viktoras Paukštelis ir kiti. Šių menininkų nupieštus darbus ant drobės perkėlė 25 senjorės.

Pasak projekto „Šiandien yra vakar“ autorės Ermitos Kirdeikytės, Lietuvoje kas trečias vyresnis nei 65 metų žmogus gyvena vienas, o kai kurie seneliai neišeina iš namų ištisus metus. Psichologai pastebi, kad vienišumą išgyvenantys žmonės daug dažniau suserga depresija, jaučiasi neįdomūs ir užmiršti.

„Pagrindinis projekto tikslas – skirtingų kartų draugystė, iš kurios gimsta nuostabūs kūriniai“, – sako E. Kirdeikytė.

Aldonos Kvarinskienės rankdarbis (E.Kirdeikytės nuotr.) ir orginalus L.Šalčiūtės kūrinys „Meilė tvyro ore“ (aliejus, akrilas, 2015)
Aldonos Kvarinskienės rankdarbis (E.Kirdeikytės nuotr.) ir orginalus L.Šalčiūtės kūrinys „Meilė tvyro ore“ (aliejus, akrilas, 2015)

Bendra senolių ir menininkų kūryba šiandien bus pristatyta parodoje Vilniuje, „Arkangelo konferencijų ir meno centre“. Vėliau bus skelbiamas viešas labdaros aukcionas, kurio metu bus siūloma įsigyti šiuos vienetinius darbus. Visos surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „Sidabrinė linija“, kuri senjorams suteikia galimybę nemokamai gauti emocinę pagalbą telefonu.

„Tarp pašnekovų turime kadaise itin žinomų asmenybių iš akademinio sluoksnio, parašiusių ne vieną dešimtį knygų ir gyvenusių milžiniško visuomenės dėmesio ir pagarbos apsuptyje. Tačiau išėjus į pensiją ir pasitraukus iš aktyvaus visuomeninio gyvenimo, viso to staiga nebeliko. Ne visi geba susidoroti su dėmesio stoka, dažną apninka nereikalingumo, beviltiškumo jausmai“, – sako „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas Marius Čiuželis.

Ermita Kirdeikytė su dukromis ir močiute / Gretos Gedminaitės nuotr.
Ermita Kirdeikytė su dukromis ir močiute / Gretos Gedminaitės nuotr.

Pagrindiniu projekto „Šiandien yra vakar“ rėmėju tapo statybos, remonto ir buities prekių parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“. Anot bendrovės atstovės Elonos Uckutės, didžiausi iššūkiai, su kuriais susiduria senyvo amžiaus žmonės, yra socialinė atskirtis, savirealizacijos trūkumas, vienatvė. O tai savo ruožtu turi didžiausią įtaką žmogaus psichologinei gerovei, sveikatai ir gyvenimo kokybei. Tad susidaro užburtas ratas, iš kurio išeiti senoliams dažnai prireikia pagalbos. „Didžiuojamės galėdami prisidėti prie projekto, kuriame mes visi kartu kuriame vertę nešantį pokytį“, – sako „Kesko Senukų“ atstovė.

Bendrovė per penkerius paskutinius metus senjorams ir kitoms socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms remti yra skyrusi daugiau kaip 150 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai