Internetinė lytinio švietimo platforma ištyrė septynias didžiausias nuodėmes, kurias žmonės daro seksu.
„Beducated“ remiasi „Decoding Desire“ apklausa, kurioje dalyvavo beveik 2000 respondentų, atskleidė, kad 60 proc. vyrų ir moterų nėra patenkinti savo seksualiniu gyvenimu, rašo tvnet.lv.
Platformos įkūrėja Mariah Freya sako: „Atpažinus savo „lytines nuodėmes“ ir pakeitus savo elgesį sesko metu, galite atgaivinti aistrą, atrasti naujų malonumų lovoje ir pagilinti santykius.“
Tylos nuodėmė
Tyrimo duomenimis, 95 proc. apklausos respondentų pripažino, kad seksui trukdo nesusikalbėjimas – norų, poreikių ir ribų neįvardijimas.
Apie tai, ko norime iš tikrųjų sekso metu – kalbamės per retai. Galbūt nedrįstame partneriui pasakyti, kas iš tiesų patinka, o kas ne, būtent todėl neretai ir nesulaukiame tokio rezultato, kokį galėtume gauti vos užsiminę apie savo poreikius.
Kiekybės nuodėmė
Daugelis žmonių dažnai nori daugiau sekso. Tačiau apklausos duomenys parodė, kad daugiau lytinių santykių nebūtinai reiškia laimingesnį seksualinį gyvenimą. Viena iš penkių porų paprastai turi libido nesutapimą. „Beducated“ rekomenduoja sutelkti dėmesį į kokybę, o ne į kiekybę.
Rutinos nuodėmė
Pusė apklausoje dalyvavusių dalyvių norėtų išbandyti kažką naujo miegamajame, eksperimentuoti ir atrasti įdomių būdų, kaip išlaikyti savo seksualinį gyvenimą karštą.
Suprantama, kad tai iš pirmo žvilgsnio priimtina atrodo ne kiekvienam, tačiau įvairovė – tiek lovoje, tiek kitose gyvenimo situacijose – įneša šviežumo, todėl paįvairinti seksualinį gyvenimą ne tik rekomenduojama, bet ir būtina. O būdų – nuo pozų iki mylėjimosi vietų – apstu.
Nuodėmė siekti priverstinio orgazmo
Tyrimai rodo, kad dvi iš trijų moterų bent kartą gyvenime yra suvaidinusios orgazmą, kad nepakenktų partnerio ego, nes ilginti seksą, kol viena iš šalių pasieks kulminaciją, gali būti beprasmiška.
Ekspertai pataria pamiršti orgazmą ir susitelkti į patį malonumą. Jei tam tikru momentu seksas nebeteikia malonumo, nereikia gėdytis jo nutraukti ar padaryti pertrauką.
Savęs užmiršimo nuodėmė
61 proc. apklausos dalyvių pripažino, kad stresas tiesiogiai veikia jų seksualinį gyvenimą. Psichinė ir fizinė higiena bei tobulėjimas, taip pat padidėjęs fizinis aktyvumas ir pratimai gali padidinti seksualinį apetitą, pasitenkinimą ir pasitikėjimą savimi.
Taigi – kai kartais svarstote, kad dingo aistra, partneris netraukia, galbūt reikėtų atsisukti ir į save. Ar nesate pervargęs, ar pakankamai rūpinatės emocine sveikata? Sunkūs išgyvenimas, depresija, nuovargis dažniausiai neigiamai paveikia poros seksualinį gyvenimą.
Nelygybės nuodėmė
Naujausių tyrimų duomenimis, viena iš keturių moterų turi mažą libido. Moterys su tokiomis libido problemomis susiduria beveik dvigubai dažniau nei vyrai. Didesnis partnerio dėmesys ir jautrumas, atsakomybės pasidalijimas ir daugiau laiko intymioms akimirkoms kartu gali padėti subalansuoti nelygybę.
Neišsilavinimo nuodėmė
Atlikta apklausa atskleidė, kad poros, turinčios geresnes žinias apie lytinį švietimą, yra 67 proc. labiau patenkintos savo seksualiniu gyvenimu nei poros, neturinčios žinių. Tai rodo, kad seksualinio gyvenimo aspektai ne tik praktiškai, bet ir teoriškai turėtų būti vertinami kaip mokymosi visą gyvenimą procesas.