Medikai tvirtina, kad priešlaikinė ejakuliacija – spermos išsiliejimas anksčiau, nei to norėtų abu partneriai, ir negalėjimas kontroliuoti išsiliejimo yra skubančių ir nuolatinį stresą patiriančių šiuolaikinių porų problema. Su ja susiduria maždaug 30 proc. vyrų iki šešiasdešimties metų.
Nepaisant to, apie priešlaikinę ejakuliaciją vis dar vengiama kalbėti, o šis sutrikimas yra apipintas daugybės mitų. Pats metas kai kuriuos jų sugriauti.
Pirmas mitas: priešlaikinė ejakuliacija – paauglių ir lovos reikaluose nepatyrusių vyrų problema
Priešlaikinė ejakuliacija gali būti urologinių ar endokrininių ligų pasekmė bei medikamentų vartojimo šalutinis poveikis.
Dėl šios problemos neskubėkite kaltinti jauno amžiaus ar patirties stokos. Piešlaikinę ejakuliaciją gali patirti bet kokio amžiaus vyrai, ir ji gali išsivystyti bet kuriuo gyvenimo etapu.
Priešingai, nei mano daugelis, su amžiumi šis sutrikimas dažniausiai nepraeina. Negydoma priešlaikinė ejakuliacija gali išsivystyti į lėtinę sutrikimo formą ir tęstis vis gyvenimą.
Taip pat skaitykite: Spintos revizija pagal stilistę Agnę Gilytę: drabužių deriniai kiekvienam figūros tipui
Antras mitas: moterų pasitenkinimas priklauso nuo sekso trukmės
Naujausios psichologinės apklausos rodo, kad moteriai svarbiausia ne sueities trukmė, o tai, ar jos seksualinis partneris yra dėmesingas ir atsižvelgia į jos poreikius.
Pasirodo, moteris į neviltį labiausiai varo ne spermos išsiliejimas anksčiau laiko, o tai, kad norėdami ilgiau sulaikyti ejakuliaciją vyrai sekso metu visą dėmesį skiria vien tam.
Dėmesingas seksualinis partneris, su kuriuo jaučiama emocinė darna, padeda moteriai atsipalaiduot ir patirti orgazmą.
Taip pat skaitykite: Pagrindinės erotinių sapnų reikšmės
Trečias mitas: priešlaikinės ejakuliacijos priežastis – vien tik stresas
Taip, stresas gali turėti įtakos priešlaikinės ejakuliacijos problemai. Stresas gali sumažinti lytinį potraukį ir aistrą. Tačiau stresas, jo sukeliami padariniai ar kitos psichologinės problemos nėra tik viena priešlaikinės ejakuliacijos priežastis.
Priešlaikinė ejakuliacija gali būti urologinių ar endokrininių ligų pasekmė bei medikamentų vartojimo šalutinis poveikis. Dėl to susidūrus su šiuo lytiniu sutrikimu, būtina kreiptis į medikus. Išgydžius ligas ir parinkus tinkamus medikamentus, ejakuliacija vėl gali tapti normali.
Ketvirtas mitas: priešlaikinė ejakuliacija – vyro savikontrolės reikalas. Seksualinė partnerė niekuo padėti negali
Meilės žaidime dalyvauja du žaidėjai. Partnerės įtaka, sprendžiant priešlaikinės ejakuliacijos problemą, gali būti milžiniška.
Pirmas žingsnis sprendimo link – atviras pokalbis. Niekam nebus naudos, jei bijodami įskaudinti partnerį, vengsite apie tai kalbėti. Be to, nesprendžiama priešlaikinės ejakuliacijos problema gali turėti neigiamos įtakos ne tik seksualiniam gyvenimui, bet ir santykiams apskritai.
Penktas mitas: priešlaikinės ejakuliacijos problemos neįmanoma išspręsti
Padėti vyrams, patiriantiems šį sutrikimą, ir jų seksualinėms partnerėms tikrai galima. Egzistuoja ne vienas būdas, padedantis atitolinti ejakuliaciją. Pavyzdžiui, taikant elgsenos terapiją.
Tačiau priešlaikinę ejakuliaciją dažnai lemia ne tik psichologiniai, bet ir fiziologiniai sutrikimai. Tuomet priešlaikinė ejakuliacija gydoma receptiniais vaistais. Bet kuriuo atveju pirmiausia būtina pasitarti su gydytoju, kuris tinkamai diagnozuos šį sutrikimą, padės pasirinkti saugiausias ir efektyviausias gydymo priemones bei padės veiksmingai išspręsti šią problemą.
Jokiu būdu nesiimkite priešlaikinės ejakuliacijos sutrikimo gydytis patys. Visų pirma, vien dėlto, kad galbūt šios problemos jūs nė neturite. Gero sekso sąvoka yra dažnai iškreipiama, todėl tai, ką laikote sutrikimu, gali būti visiškai normalu.
Be to, be gydytojo konsultacijos vartodami vaistus ar kitas priemones galite sau tik dar labiau pakenkti.
Taip pat skaitykite: 5 taisyklės, kurios padės išvengti erekcijos sutrikimų
Skaičiai ir faktai
- 10–20 minučių – per tiek laiko nuo sekso pradžios moteris paprastai pasiekia orgazmą.
- 3–13 minučių – JAV ir Kanadoje atlikto tyrimo duomenimis, tiek trunka pasitenkinimą teikiantis lytinis aktas.
- Tik 9 proc. vyrų, susiduriančių su priešlaikinės ejakuliacijos problema, kreipiasi pagalbos į medikus.
- 1943 metais priešlaikinė ejakuliacija apibrėžta kaip klinikinis simptomas.
Daugiau informacijos apie priešlaikinę ejakuliaciją ir efektyvius jos gydymo būdus galite rasti internetinėje svetainėje www.netikamirka.lt. Čia rasite Lietuvos miestuose dirbančių gydytojų specialistų, padėsiančių jums išspręsti šią problemą, kontaktus.
Tegul meilė tęsiasi ilgai!