Kūrybiniai užsiėmimai padeda senjorams susidraugauti
Pasak lektorės, tokiose iniciatyvose svarbiausia ne apčiuopiamas materialus rezultatas, bet procesas, kurio metu gimsta bendrystė: dalyviai, mokytojai, organizatoriai tampa bendruomene, suvienyta vieno tikslo.
„Itin svarbu suburti bendraminčius ir bendraamžius bendravimui, stengtis, kad visi jaustųsi patogiai, būtų išklausyti ir turėtų galimybę ne tik išmėginti sau neįprastų hobių technikas, bet ir susipažintų su naujais žmonėmis“, – sako K. Račkauskaitė.
Rankdarbių meistrės teigimu, didelė laimė matyti, kaip mezgasi draugystė ir projekte susibičiuliavusiai grupelei nepažįstamų žmonių tampa sunku išsiskirti.
„Kiekvienas susitikimas – mažas tos dienos ritualas, laikas sau ir bendrystei. Džiaugiuosi, prisimindama, kiek daug šviesių, pozityvių ir labai aktyvių žmonių sutikau pirmo projekto etapo metu. Visgi neretas išdrįso viešai prisipažinti, kad yra vienišas, kad labai trūksta bendravimo, taigi šis susitikimų ritualas tampa labai svarbus – jis padrąsina ir išlaisvina“, – apie kūrybinių užsiėmimų naudas kalba lektorė.
K.Račkauskaitės teigimu, demokratiška projekto aplinka ir atmosfera padeda nesunkiai įsilieti į naujas veiklas ir patiems santūriausiems senjorams. Pažintį pradedam drauge virdami kavą, o kuriam ir bendraujam tik tiek kiek leidžia norai ir galimybės. Neretai jau po pirmo susitikimo išsiskiriam apsikabindami ir nekantriai laukdami kito.
Džiaugiasi galėdami savo rankomis sukurti Kalėdines dovanas
Daugumai pirmo projekto etapo dalyvių vilnos vėlimas ir dekupažo technika buvo nepažįstama ir neišbandyta veikla, tačiau jau po pirmo užsiėmimo dalyviai patys pirko priemones ir entuziastingai išbandė naują hobį namuose. Ne vienas senjoras džiaugėsi, galėsiantis savo rankomis sukurti Kalėdų dovanas artimiesiems. Labai dažnai dar tik gimstant kūriniui jau būdavo aišku, kam ir kada jis bus padovanotas.
„Pirmaisiais projekto metais patyrėme daug šviesių akimirkų – atvirumo ašarų, juoko ir žinoma kūrybinio džiaugsmo“ – pasakoja rankdarbių meistrė. Lektorės teigimu, ji turėjusi ne kartą įtikinti senjorus, po savaitės atėjusius į antrą užsiėmimą, kad rankdarbis tikrai sukurtas jų pačių rankomis. Nors senjorai ypač vertina praktinę užsiėmimų pusę, kūrybinė veikla suteikia ne tik praktinių naudų, bet ugdo senjorų pasitikėjimą savimi.
„Prasminga veikla dovanoja nepamirštamas akimirkas. Nuotaika, kurią patyrėme pirmo projekto etapo uždarymo renginyje nenusakoma žodžiais. Pasididžiavimas eksponuojamais darbais, pasipuošę laimingi žmonės, apsikabinimai ir klausimai, kada vėl susitiksime – puikus įrodymas, koks reikalingas šis projektas ir kitos panašios iniciatyvos“, – sako K.Račkauskaitė.