Terapeutai: šie ženklai gali išduoti, kad jūsų partneris – neištikimas

Neištikimybės ženklai gali būti labai subtilūs, nepaisant to, ar išdavystė fizinė, ar emocinė. Kai visas melas iškyla į šviesą, nesunku atsigręžti atgal ir pamatyti visas tas raudonas vėliavėles, kurios rėkte rėkė, kad kažkas ne taip.
Seksas
Seksas / Shutterstock nuotr.

Pirmas žingsnis, kurį turite padaryti, nekaltinti savęs, rašoma prevention.com.

Nors neištikimybė „ne visada yra juoda ir balta“, kaip teigia Samantha Burns, porų terapeutė ir knygos „Breaking Up and Bouncing Back“ autorė, yra tam tikrų ženklų, kad kažkas negerai. „Neištikimybė gali būti tiek fizinė, tiek emocinė ir susijusi su slaptu ar atviru jūsų santykių ribų pažeidimu“, – sako S.Burns.

„Kadangi neištikimybę gaubia paslaptis, asmuo stengiasi nesukelti partneriui įtarimų, – sako licencijuota santuokos ir šeimos terapeutė Lesli Doares, knygos „Blueprint for a Lasting Marriage“ autorė. – Neištikimasis siekia, kad jo nepagautų ir netektų susidurti su pasekmėmis. Jie nori, kad viskas atrodytų normalu.“

Tuo pat metu žmonės yra linkę daryti išvadas apie savo partnerį, remdamiesi savo ankstesniais įsitikinimais, sako psichologas daktaras Paulas Colemanas, knygos „Finding Peace When Your Heart Is In Pieces“ autorius. Taigi, jei esate linkę pasitikėti, galite ir nepastebėti akivaizdžių neištikimybės ženklų. Tad į ką atkreipti dėmesį?

Jie staiga tampa nebepasiekiami

Šiuo atveju svarbus veiksnys yra pokyčiai. Jei jūsų partneris dirba tokį darbą, kad tam tikromis paros valandomis jį sunku pasiekti, tai nereiškia, kad jis apgaudinėja. Tačiau jei staiga su juo nebepavyksta susisiekti ir tai tampa problema, turėtumėte atkreipti dėmesį.

„Neištikimiesiems reikia privatumo ir nepertraukiamo laiko, – pabrėžia PColemanas. – Į nuolatinį romaną įsitraukęs asmuo turi būti periodiškai nepasiekiamas.“

Jų tvarkaraštis keičiasi be jokio paaiškinimo

Dauguma žmonių turi tam tikrą dienotvarkę, ir net jei ji keičiasi, paprastai tam yra priežastis. „Žmogus, kuris staiga turi „dirbti iki vėlumos“ tokiu laiku, kurio neįmanoma paaiškinti, gali sukčiauti“, – sako P.Colemanas.

Tai ypač aktualu, jei tai nuolat kartojasi, o jūsų partneris neturi naujo darbo, paaukštinimo ar projekto, prie kurio dirba.

Jų draugai tampa nebe tokie draugiški

Neištikimieji mažiau slepiasi draugų akivaizdoje nei palyginti nuo savo antrosios pusės. Ir, žinoma, žmonės linkę pasitikėti draugais. Todėl „yra didelė tikimybė, kad jūsų partnerio draugai gali sužinoti, kas iš tikrųjų vyksta, anksčiau nei jūs“, – sako P.Colemanas. Galiausiai tie draugai gali jaustis nejaukiai ir neramiai šalia jūsų, nes jie žino kažką, ko jūs nežinote.

Padidėjęs arba sumažėjęs libido

P.Colemanas sako, kad neištikimieji gali mylėtis rečiau, nes sekso gauna kitur. Tačiau kartais jie stengiasi daugiau mylėtis namuose. „Kaltės jausmo kamuojami žmonės gali mylėtis dažniau su savo tikruoju partneriu, – sako P.Colemanas. – Kai kurie taip elgsis norėdami paslėpti pėdsakus. Tačiau kai kurie taip gali daryti norėdami patenkinti partnerį, kad šis vėliau neieškotų sekso, kai neištikimasis žinos, jog nebus laisvas.“

123RF.com nuotr./Pora
123RF.com nuotr./Pora

Pakitę naudojimosi telefonu įpročiai

Tai gali būti įvairūs dalykai, pavyzdžiui, slaptažodžio pakeitimas arba nuolatinis telefono laikymas su savimi, nors anksčiau jį palikdavo numestą. „Neretai partnerystėje tenka žinoti savo partnerio slaptažodį arba turėti galimybę paimti jo telefoną ir ką nors surasti internete ar nufotografuoti, jei jūsų telefono nėra šalia“, – sako S.Burns. – Jei jūsų partneris pyksta, kai paprašote pasinaudoti telefonu, gali būti, kad jis kažką slepia.“

Įtartina, jeigu partneris socialiniuose tinkluose seka provokuojančias ir nepažįstamų žmonių paskyras, įsitraukia į įtartinas žinutes. Nors toks elgesys gali būti įspėjamasis ženklas apie neištikimybę, jis taip pat yra elgesys, kuris pats savaime patenka į „pilkąją neištikimybės zoną“ ir kartais tampa „slidžiu šlaitu“, vedančiu į romaną, aiškina S.Burns. Jei užsiminsite apie savo susirūpinimą partneriui, o jis sumenkins jus arba pasakys, kad esate per daug jautrus, tai raudona vėliava, kad jis jūsų negerbia ir greičiausiai toliau elgsis taip pat.

Jie nebekalba apie ateitį kartu

Santykiuose apie ateitį įprasta kalbėti žodžiais „mes“ ir „mums“, nes tai reiškia, kad abu matote vienas kitą ilgalaikėje perspektyvoje.

Tai tikrai gali kelti nerimą, „jei jaučiate, kad jūsų partneris pasitraukia iš santykių, nebekuria ateities planų ar nekalba apie ilgalaikius ketinimus, – aiškina S.Burns. – Šis ženklas nebūtinai reiškia, kad turite reikalų su neištikimybe, tačiau jis reiškia, kad atėjo laikas pasikalbėti apie santykius, kad pamatytumėte, ar vis dar esate ten, kur norite būti, ir siekiate tų pačių bendrų tikslų.“

Jie gali tapti labai kritiškais

P.Colemanas sako, kad egzistuoja vadinamasis kognityvinis disonansas – tai nemaloni vidinio nerimo ir įtampos būsena, kuri atsiranda, kai asmens požiūris į kažką (apgaudinėti yra blogai) yra priešingas tam, ką jis iš tikrųjų daro (vis tiek apgaudinėja).

Siekdami sumažinti vidinę įtampą, jie gali bandyti pateisinti savo apgaudinėjimą, norėdami save įtikinti, kad problema yra jumyse. O tai gali iš niekur nieko pasireikšti kaip hiperkritiškumas jūsų atžvilgiu.

Netikėtos problemos su pinigais

„Dideli pirkiniai ar nepaaiškinami pinigų išėmimai gali būti neištikimybės požymis, tačiau tai taip pat gali atskleisti priklausomybę nuo lošimų ar apsipirkinėjimo, – aiškina S.Burns. – Geriausia apie tai pasikalbėti su partneriu ir pažiūrėti, ar jo pasakojimas turi prasmę. Jei detalės nesutampa arba jūsų nuojauta vis tiek sako, kad kažkas negerai, būkite budrūs!“

Ką daryti, jeigu įtariate, kad partneris neištikimas?

Raskite ramią akimirką, kad galėtumėte pasikalbėti su partneriu apie jums rūpimus dalykus, ir suteikite jam galimybę padaryti tą patį, taip pat paprašykite paaiškinimo dėl jo elgesio – tikro ar tariamo. „Bendravimas yra labai svarbus bet kokių santykių sėkmei, – aiškina S.Burns. – Jei jie pradeda gintis, kaltina jus arba piktai sutelkia dėmesį į tai, kaip jūs gavote šią informaciją, tai yra raudona vėliava, kad jūsų partneris nebus sąžiningas, neprisiims atsakomybės arba neįdės darbo santykiams atkurti.“

Jei jūsų įtarimai dėl neištikimybės pasitvirtins, turėsite priimti svarbų sprendimą dėl santykių ateities. Vieno teisingo atsakymo nėra, tačiau verta paminėti, kad, priklausomai nuo aplinkybių, „poros gali iš neištikimybės išeiti stipresnės, – sako S.Burns. – Tam reikia daug dirbti ir bendrauti, dažniausiai padeda porų terapija ir individuali terapija.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis