Kaip teigia psichologė Natalie Severt, sunkiausiai sekasi trims tipams žmonių. Kokie jie?
Dažnai keičiantys darbus ar perėjūnai
Personalo atrankos specialistai vengia kandidatų, kurie labai dažnai keičia darbą, kadangi tai visomis prasmėmis kainuoja daug. Visų pirma, tokie atrodo nepatikimi, nelojalūs. Tačiau tendencija tokia – žmonės darbus keičia kur kas dažniau nei prieš 20 ar 30 metų, o ateityje ši tendencija tik dar labiau stiprės.
Milenialai mėgsta įvairovę visur, taip pat ir darbe, todėl daugelis apklaustųjų (net 91 proc.) sako, nesiruošiantys vienoje vietoje dirbti ilgiau nei trejus metus.
Darbdaviams reikėtų atkreipti dėmesį į dažnai keičiančių darbą pliusus, pavyzdžiui, lankstumą, žinių ir gebėjimų įvairovę. O atėjusiems darbintis patariama atskleisti naudą, kurią suteikėte ankstesnėms darbovietėms skaičiais ir faktais.
Chroniški bedarbiai
Tarp daugelio kandidatų tie, kurie negali įsidarbinti daugiau kaip metus gali atrodyti nesėkmingi kandidatai dėl to, kad jų į darbą nepriėmė ankstesni darbdaviai, taip pat, kad nedirbdami prarado įgūdžius, gebėjimus dirbti kartu su kolektyvu.
Specialistai tokiais atvejais pataria, jeigu per pusmetį nerandate darbo, užsiimti kokia nors veikla – savanoriavimu, laisvai samdomu darbu, pakeisti darbo paieškos strategiją į labiau agresyvesnę, rašoma psychologies.ru.
Nelaukite, kol jūsų CV kas nors atras – skambinkite atrankos specialistams, parodykite iniciatyvą, pasinaudokite socialiniais tinklais ir nenustokite tobulėti.
Pernelyg kvalifikuoti darbuotojai
Tai atrodo neįtikėtina, tačiau darbo pokalbiuose sėkmingi kandidatai gali išgirsti – „jūs mums esate pernelyg geras“, turėdami omenyje, kad neturi ką pasiūlyti, nes darbo pobūdis jums paprasčiausiai yra per lengvas ir greitai atsibos.
Todėl jeigu tikrai norite įsidarbinti, pasakykite darbdaviui savo tikslus, paaiškinkite pasirinkimo motyvus, kokias perspektyvas matote, kaip jūsų vertybės ir siekiai sutampa su įmonės deklaruojamomis vertybėmis.
Ir nesvarbu, kokiam tipui darbuotojų priklausote, tačiau nesiųskite vienodų gyvenimo aprašymų visoms kompanijoms. Koreguokite ir pritaikykite juos pagal darbo pobūdį ir siekius.