„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Tyrimas parodė, kad sekso trūkumas gali sukelti makšties atrofiją

Visi žinome, kad sveikas seksualinis gyvenimas palaiko imuninės sistemos veiklą, sumažina skausmą ir palengvina stresą. Jis daro gyvenimą laimingesnį. Tačiau kas atsitinka, kai neužsiimame seksu?
Brandi moteris
Brandi moteris / Vida Press nuotr.

Pasak naujo tyrimo, galime susirgti depresija. O tiksliau, „depresija susirgti“ gali mūsų makštis, rašo higherperspectives.com.

Serganti makštis yra tikra būklė, kurią patvirtina mokslas. Kenčiančios nuo šios būklės moterys jaučia lytinių organų deginimą ir niežulį, nors jokių infekcijos požymių nėra.

Paprastai tariant, seksualinė sueitis yra svarbi moters sveikatos dalis. Seksualinė abstinencija gali makštį „susargdinti“, o tai savo ruožtu gali išprovokuoti makšties atrofiją.

„Makšties atrofija, arba sienelių suplonėjimas, gali kilti dėl įvairių priežasčių, – sakė Courtney Geter, sekso terapeutė. – Sekso trūkumas yra viena iš jų.“

Makštis yra raumuo, kurį nuolat „treniruojant“, palaikomas komfortas. Treniruojama užsiimant daugeliu veiklų, įskaitant seksą.

„Seksas ir orgazmas padeda kraujui patekti į raumenis, o to reikia, kad deguonis pasiektų raumenis. Lygiai kaip su sportu ar kasdiene veikla. Reguliari seksualinė veikla – „savarankiška“ arba su partneriu – labai padeda“, – teigia C.Geter.

Kiti veiksniai, galintys prisidėti prie makšties atrofijos, yra rūkymas ir negimdymas. Makšties atrofija gali paveikti visų amžiaus grupių moteris, tačiau labiausiai paplitusi tarp menopauzę patiriančių moterų.

Fotolia nuotr./Jis ir Ji
Fotolia nuotr./Jis ir Ji

Kaip žinoma, ovuliaciją ir menstruacijų ciklą reguliuoja estrogenai. Tačiau kai moterys patiria menopauzę, kai organizmas nebegamina estrogeno, makšties sienelės tampa plonesnės ir sausesnės.

Ši būklė taip pat paveikia moteris, gydomas nuo krūties vėžio, bei turinčias būklę, vadinamą ankstyvuoju kiaušidžių nepakankumu – organizmas nebegamina estrogeno iki sulaukiant 40, teigia dr. Kennethas Tayloras, akušeris-ginekologas.

Estrogeno lygis yra pakitęs, „kai pastebite suplonėjusias makšties sieneles, makšties raukšlelių praradimą, kraujavimą ar prastą lubrikaciją (ar jos nebuvimą)“, – sakė dr. K.Tayloras.

Makšties atrofijos simptomai

Tyrimas parodė, kad dauguma moterų nežino, kas yra makšties atrofija ir kas ją sukelia. Todėl nenuostabu, kad dauguma niekada nepamini simptomų savo gydytojui.

Makšties atrofiją patiriate, jei jaučiate išsausėjimą, sudirgimą ir skausmą. Kai kurios moterys taip pat gali jausti deginimą, ypač šlapinantis, skausmą sekso metu bei dažnai šlapinantis. Taip pat dėl lubrikacijos stokos gali pasireikšti ir niežulys, sakė K.Tayloras.

C.Geter sakė, kad seksualinės veiklos stoka sumažina raumens tonusą, todėl dėl reto naudojimo raumuo susilpnėja. „Moteris turi turėti kažkokią seksualinę veiklą – savarankiškai ar su partneriu – kad raumuo funkcionuotų“, – sakė moteris.

Sekso terapeutė Natalie Elliot sakė, kad per metus susidurdavo bent su dviem makšties atrofijos atvejais. Ir visoms nuo makšties atrofijos kenčiančioms moterims buvo per 50 metų. Dauguma jų sekso neturėjo ilgą laiką.

Moterų orgazmas yra 90 procentų psichologinis ir tik 10 procentų fizinis, sakė dr. K.Tayloras.

N.Elliot sakė, kad kartais prireikia ne vieno mėnesio, kol moteris jaučiasi pasiruošusi ir vėl užsiimti seksu. Ir, žinoma, kantrus ir palaikantis partneris yra didelis pliusas.

Makšties atrofijos gydymas

Padėdama savo klientėms, N.Elliot pirmiausiai pripratina jas prie prisilietimų.

Kurį laiką tai gali būti paprastas laikymasis už rankų pasimatymo metu bei eksperimentavimas su įžanginėmis glamonėmis, kol moteris bus vėl pasiruošusi lytinei sueičiai.

Ji taip pat rekomenduoja savo klientėms naudoti daug lubrikantų. Specialūs drėkinamieji kremai ir lubrikantai labai padės gerinti makšties audinio būklę.

Taip pat ir masažai. Makšties masažas gali padėti raumenims atsipalaiduoti ir pratekėti kraujui, sakė C.Geter. Galų gale svarbiausia mankštinti audinį seksualine veikla. Dažnumas priklausys nuo asmens ar santykių pobūdžio, sakė C.Geter.

„Kai kurie rinksis tai daryti kelis kartus per savaitę, o kitiems kelių kartų per mėnesį bus pakankamai“, – sakė C.Geter.

Reguliarus seksas bei seksualinė veikla yra svarbi moters sveikatos dalis.

Taip pat rekomenduojami estrogeniniai kremai bei tabletės, jie atgaivins audinį ir atstatys natūralų kūno hormonų lygį. Tačiau dr. K.Tayloras įspėja, kad rinkdamosi tinkamą gydymą moterys konsultuotųsi su profesionalais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs