Kodėl taip yra? Susivieniję keturių Škotijos ir Anglijos universitetų mokslininkai netgi yra atlikę specialius tyrimus, kuriais remdamiesi padarė tokias išvadas: kuo moteris pažangesnė, protingesnė ir labiau siekia karjeros, tuo prasčiau jai sekasi asmeninis gyvenimas.
Eksperimentui buvo atrinkta devyni šimtai Didžiosios Britanijos mergaičių paauglių. Mokslininkai keturiasdešimt metų stebėjo jų gyvenimą ir priėjo prie tam tikrų išvadų. Pasirodo, kuo moters intelekto koeficientas aukštesnis, tuo jai sunkiau buvo susirasti vyrą ir ištekėti. Keliolika išskirtinai intelektualių eksperimento dalyvių, užimančių aukštas pareigas ir turinčių tvirtą statusą visuomenėje, neištekėjo nė karto. Per tą laiką moterys, kurių intelektas buvo žemesnis nei vidutinis, vyrų stygiumi nesiskundė. Kai kurios sugebėdavo ištekėti net po keletą kartų.
Mokslininkai paskaičiavo, kad šešiolika papildomų balų intelektualumo teste sumažina moters šansus ištekėti net trisdešimčia ir daugiau procentų. Na, o stipriosios lyties intelektas moteris veikia priešingai. Kuo aukštesnis vyro IQ, tuo jis turi didesnį pasisekimą tarp dailiosios lyties atstovių.
Kodėl vyrai bijo protingų moterų? Pasak mokslininkų, paaiškinimo reikėtų ieškoti pirmykščiuose laikuose, kai stiprioji lytis atliko dominuojančio patino vaidmenį. Patino sindromo daugelis vyrų pasąmoningai nesugebėjo atsikratyti iki šių laikų. Taigi visai logiška, kad į partneres jie renkasi moteris, kurias lengviau valdyti. Su emancipuota karjeriste jie jaučiasi nesaugūs, nes pastarajai ne itin reikia vyriškos globos. Akivaizdu, kad iš tokią pat arba net aukštesnę padėtį visuomenėje turinčios ir finansiškai nepriklausomos damos nepareikalausi, kad būtų nuolanki ir laiku patiektų vakarienę. Kur kas praktiškiau ne itin nuovoki pilka pelė. Kaip sakydavo didieji politikai, neraštingą liaudį lengviau valdyti…