Aktyvaus laisvalaikio populiarumas nemažėja
Pasak „BabyCity/ToyCity“ žaislų specialisto, aktyvus laisvalaikis kiekvienais metais vis populiarėja, o vaikai noriai renkasi tiek dviračius, tiek paspirtukus. „Bėgimas pasiekęs savo populiarumo aukštumas įvairaus amžiaus žmonių tarpe, o paspirtukai bei dviračiai yra neišvengiama daugelio mūsų laisvalaikio dalis. Ne išimtis ir vaikai – šie nuo mažų dienų laiką leidžia lauke, tad pradedant smėlio dėže, o vėliau pereinant prie sudėtingesnių aktyvaus laisvalaikio priemonių, jų pomėgis laiką leisti gryname ore auga“, – tikina pašnekovas. „Dviračiai yra klasika, tad jų populiarumas visuomet aukštas, tačiau dideliais žingsniais į priekį žengia paspirtukų perkamumas, jų pardavimai kasmet didėja dvigubai“, – pasakoja A.Kupreščenko ir priduria, jog ne mažiau paklausūs yra ir balansiniai dviračiai, skirti dar tik besimokantiems.
Tiesa, specialistas pažymi, jog išskirti konkretų amžių, kurį pasiekę vaikai pradeda užsiimti vienokia ar kitokia aktyvia veikla – gana sunku. Jo teigimu, labiausiai tai priklauso nuo individualių vaiko pomėgių bei gabumų.
Pradedantiesiems – daugiafunkcinės priemonės
A.Kupreščenko teigimu, mažiausiems derėtų rinktis 3 ratų paspirtukus – jie pasižymi didesniu stabilumu, o brangesni modeliai netgi turi galimybę fiksuoti ratų pakrypimą, tad pradedantiesiems bus paprasčiau priemonę valdyti. „Tik sulaukus 6 metų rekomenduojame įsigyti dvejų ratų paspirtuką – jis gerokai manevringesnis, tačiau iš vairuotojo reikalauja įgūdžių“, – pasakoja pašnekovas ir priduria, jog jei vaikas paspirtuku planuoja važinėti rampomis, derėtų įsigyti specialiai triukams pritaikytą priemonę – šių rėmai bei konstrukcijos būna tvirtesnės.
„BabyCity/ToyCity“ žaislų specialistas pažymi, jog renkantis paspirtuką reikėtų atkreipti dėmesį į jo aukštį ir guolius. Jo teigimu, reguliuojamo aukščio paspirtukai yra universalesni ir prisitaiko prie vaiko augimo, tad jų užteks ilgesniam laikui. „Dar siūlyčiau atkreipti dėmesį į guolius. Paspirtukuose naudojami 3 klasių guoliai: ABEC-3, ABEC-5 ir ABEC-7. Kuo aukštesnė klasė, tuo mažesnis pasipriešinimas, taigi, didesnis atstumas, įveikiamas vienu atsispyrimu“, – pasakoja A.Kupreščenko.
Pasak jo, ieškant paspirtuko gerai pasižvalgyti ir į daugiafunkcinius modelius. „Puikus pasirinkimas yra penki viename. Pradžioje vaikas važiuoja su tėvų priežiūra – šie paspirtuką laiko ir valdo naudodami ilgą rankeną, kol mažasis vairuotojas yra susidėjęs kojas ant padukų. Vėliau padukai yra nuimami ir vaikas pradeda dirbti kojomis. Nuėmus rankeną jis jau yra paleidžiamas važiuoti pats. Taip pat, šie modeliai transformuojami ir į paspirtukus“, – tikina „BabyCity/ToyCity“ žaislų ekspertas ir priduria, jog dėl savo daugialypiškumo, kol kas tai yra vieni populiariausių modelių.
Renkantis dviratį, dėmesį atkreipti reikėtų ne tik į dydį
Pasak specialisto, norint išsirinkti vaikui idealiai tinkantį dviratį, reikėtų atsižvelgti ne tik į jo ūgį ar amžių, bet ir gebėjimus. Fiziškai dviratis tiks, jei vaikas gali sėdėdamas ant balnelio laikyti abiejų pėdų priekinę dalį ant žemės, apsižergti viršutinį rėmą patogiame aukštyje laikydamas abi kojas ant žemės ir pasiekti vairo rankenas sėdėdamas ant balnelio šiek tiek sulenktomis rankomis. Tačiau ne mažiau svarbu įvertinti ir individualius vaiko gebėjimus. Kai kurie visiškai natūraliai gebės valdyti vairą ir minti pedalus, o kiti turės pasistengti, kad tai įvaldytų po truputį. Tad tėvams visus šiuos faktorius derėtų atidžiai įvertinti.
A.Kupreščenko teigimu, dar besimokantiems važiuoti dviračiu rekomenduojama rinktis balansinę jų kategoriją. „Populiariausi jų – dviratukai su galiniu apsiverčiančiu arba dviem ratais. Pradžioje vaikas naudoja stabilesnį variantą, vėliau, kiek pramokus, apverčiama galinė ašis arba išimamas papildomas ratas. Taip ugdomi vaiko balansavimo gabumai“, – tikina pašnekovas.
Kitos aktyvaus laisvalaikio alternatyvos
Anot A.Kupreščenko, vaikiškų žaislų specialistai pastebi, jog vaikai visuomet linkę kopijuoti tėvus, tad pastaruoju metu noras turėti savo pirmąją mašiną kyla jau nuo mažų dienų. Dėl šios priežasties rinkoje atsirado mašinėlės-paspirtukai, kuriais judama atsispiriant į žemę. „Kitaip nei balansiniai dviratukai, mašinėlės-paspirtukai yra daug stabilesni ir pavargus kojoms galima tiesiog prisėsti. Kai kurie jų turi šviesų bei garsų pasirinkimus, tokiu būdu važiavimą padarydami dar žaismingesnį. Taip pat, šią transporto priemonę galima naudoti tiek lauke, tiek viduje, tad atėjus blogiems oram džiaugsmas tęsiasi namuose“, – pasakoja „BabyCity/ToyCity“ žaislų ekspertas.
Jo teigimu, dviračių bei paspirtukų nemėgstantiems, arba norintiems paįvairinti aktyvų laisvalaikį, siūlomas platus lauko, vandens ir paplūdimo žaislų asortimentas. „Populiariausi yra vandens šautuvai, klasika tapę smėlio žaislai, tokie kaip kastuvėliai, kibirėliai bei formelės, ir baseinai bei pripučiami žaidimų centrai“, – teigia A. Kupreščenko ir priduria, jog juos renkantis derėtų atkreipti dėmesį į gaminio kokybę, patvarumą, plastiko storį bei lankstumą.
Ieškantiems naujų aktyvaus laisvalaikio priemonių arba susižavėjusiems aukščiau paminėtais produktais, specialistas siūlo pasidairyti naujausiame „BabyCity/ToyCity“ lauko žaislų kataloge „Aktyvioms pramogoms lauke” bei internetiniame puslapyje www.toycity.lt ir išsirinkti savo mylimiausius lauko žaislus. Katalogą rasite čia.