Amžina dilema: kaip daryti mažiau ir tapti geresne mama

Taip, tai įmanoma, ir jūsų vaikai jums padėkos. Ar jaučiate įtampą, bandydama įgyvendinti per daug tikslų per vieną dieną? Yra daugybė supermamyčių, bandančių daryti per daug, bandančių visiems įtikti, ir tai jas sekina, rašoma yourtango.com.
Jauna moteris
Jauna moteris / 123RF.com nuotr.
Temos: 3 Vaikai Šeima Mama

Psichoterapeutė dr. Zoe Shaw dalinasi įžvalgomis, galinčiomis išsaugoti jūsų sveiką protą: jūs galite daryti mažiau ir vis tiek tapti geresne mama savo vaikams.

Tačiau kaip tai įmanoma?

Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau vyrų apsiima vaikų auginimu ir dalinasi kasdienėmis veiklomis bei užduotimis, susijusiomis su vaikų auginimu, vežiojimu į mokyklą, maitinimo laiku, įvairiomis užduotimis ir popamokine veikla. Ir nors toks apsikeitimas vaidmenimis yra naudingas, vis tiek išlieka „emocinė“ šeimos našta, kurios didžiąją dalį apsiima ir neša moterys.

Tačiau pasak dr. Z.Shaw, tai nebūtinai yra blogas dalykas. Ir net jeigu jūs ir jūsų vyras šeimos naštą dalinatės 50/50, normalu jaustis pervargusiai.

Gera žinia ta, kad yra būdų palengvinti įtampą, kurią jaučiate, ir pergyvenimą, kad dėl savo vaikų darote ne viską, ką galite. O dar geresnė žinia – norint tapti geresne mama, turite daryti mažiau ir išmokti susitelkti į tai, kas svarbu.

Štai 6 būdai, kaip būti puikia mama ir turėti galimybę tuo mėgautis.

1. Paleiskite tai, kas neteikia pasitenkinimo

Pasirinkite kažką protingo, kad nepervargtumėte, ir padarykite tai kuo greičiau.

Tai galite padaryti dvi ar tris dienas užrašinėdamos visas savo veiklas. Po kelių dienų peržiūrėkite sąrašą ir nustatykite, kiek veiklų neleidžia jums judėti pirmyn link kasdienių ir gyvenimo tikslų. Ar dalykams, nesuteikiantiems laimės, skiriate daugiau laiko nei tiems, kurie jos suteikia?

Nustatykite, kurios veiklos galite atsisakyti, o išnaudoti tą laiką susitelkimui į tai, kaip praleisti laiką su šeima arba tiesiog atsipalaiduoti.

TAIP PAT SKAITYKITE: A.Tamulevičienė. 7 atidėliotojų tipai ir kaip kovoti su vidiniu tinginiu

2. Atsijunkite nuo nereikšmingos medijos

Jūs nusipelnėte dienos pabaigoje šiek tiek pailsėti. Sunkiai dirbote, ir, taip, tas pramogų laikas tikrai yra pelnytas. O jei televizijos žiūrėjimas arba naršymas socialiniuose tinkluose priverčia jaustis, kad nepasiekiate savo tikslų ir neįvykdote užduočių?

Jeigu sumažintumėte pramogų laiką, sakykime, nuo trijų iki vienos valandos prie televizoriaus ekran, arba per dieną socialiniuose tinkluose praleisti 30 minučių, pasijusite daug daugiau pasiekusi, kadangi tą laiką naudosite nuveikti kažką naudingo.

Galbūt taip atsiras laiko meditacijai arba padėti vaikams sudėti dėlionę. Tai padės jums sustiprinti ryšį ir jaustis laimingesnei, kadangi konstruktyviau naudosite savo laiką.

3. Nusistatykite dienos tikslus

Dr. Z.Shaw siūlo užsibrėžti 2–3 tikslus per dieną, kuriuos būtina įvykdyti kuo greičiau. Pasirinkite kažką protingo, kad nepervargtumėte, ir padarykite tai kuo greičiau. Tai gali būti bet kas, ką reikia padaryti – skalbimas, indai, siurbliavimas, net apsipirkima, ar laikas sau – pasidaryti manikiūrą ar pedikiūrą. Tokiu būdu viskas, ką atliksite iš suplanuoto sąrašo, atrodys kaip „gėlytės“. Pradėsite dieną viską atlikdama ir visą dieną jausitės kažko pasiekusi.

4. Prioritetas šeimai

Labai svarbu pasirūpinti, kad jūsų elgesys atspindėtų jūsų vertybes. Tačiau ką tai reiškia?

Kitaip tariant, turite susitelkti į tai, kas jums svarbu, ir neleisti tam prasprūsti pro pirštus tik todėl, kad diena labai užimta. Galbūt labai norite, kad jūsų vaikai suprastų su šeima praleidžiamo laiko svarbą, tačiau suvokiate, kad kasdien lakstote kaip akis išdegusi paimti „pietų“ iš greito maisto restorano, kad vaikai pavalgytų tarp mokyklinės ir popamokinės veiklos. Galbūt tai trys skirtingos sporto rūšys, o gal bandote nupirkti jiems naują sąsiuvinį arba paimti vyro rūbus iš valyklos, tačiau matote, kad neįskiepijate vaikams „šeimos laiko“ poreikio.

Pristabdykite arklius ir nustatykite, kas iš tiesų svarbu. Galbūt pakaks tiesiog atsipalaiduoti, kad jūsų elgesys būtų nuoseklus ir kad jūsų žodžiai sutaptų su jūsų veiksmais.

123RF.com nuotr./Mama ir dukra
123RF.com nuotr./Mama ir dukra

5. Pasikliaukite intuicija

Ar nuolat jaučiate, kad turėtumėte kažką daryti? Tai gali būti sutikimas tapti klasės tėvų komiteto nare arba rasti laiko prisijungti prie mamyčių grupės, - yra dalykų, kuriuos jaučiatės „turinti“ daryti, tačiau niekaip neprisiverčiate, o tai gali sukelti kaltės jausmą.

Jei dažnai sakote „Turiu padaryti ABC...“ tuomet turite save įtikinti, dėl ko tai turi būti padaryta. Jei nesugalvojate rimtos priežasties, pamirškite tai ir leiskite sau nesijausti kaltai, kad to nepadarėte. Atminkite: susitelkimas į tai, kas iš tiesų svarbu, yra geras būdas tapti laimingesnei. Pašalinkite perteklių dalykų, sunkiančių jūsų laiką ir energiją, ir panaudokite juos laikui su šeima.

6. Būkite atlaidi sau

Ne mažiau svarbu – nebūkite sau tokia griežta. Kaip mama, jūs atliekate puikų darbą, ir dr. Z.Shaw mano, kad jei jau rūpinatės dėl šių dalykų, tai reiškia, jog jau sunkiai dirbate, kad taptumėte puiki mama.

Pašalinkite perteklių dalykų, sunkiančių jūsų laiką ir energiją, ir panaudokite juos laikui su šeima.

Jūs sunkiai dirbate ir labai stengiatės būti gera mama, tad jei ne viskas klostosi taip, kaip norėtumėte – nepanikuokite.

Nepykite ant savęs ir leiskite sau suprasti, kad esate tik vienas žmogus ir darote viską, ką galite, kad užaugintumėte savo vaikus iki geriausios įmanomos jų versijos.

Tad pasitapšnokite sau per petį, supermamyte, ir galbūt leiskite sau šiek tiek atsipalaiduoti. Galite leisti sau daryti mažiau ir vis tiek būti šaunia mama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai