Nuo ko pradėti?
Pašnekovė teigia, jog imant kurti erdvę į pasaulį dar tik ateinančiam vaikeliui, svarbiausia pradėti nuo jo vizijos. „Savo klientų mes visuomet klausiame, ar jie jau turi svajonių kambario idėją. Juk vieni tėveliai interjerą pradeda kurti nuo nulio, o štai kiti savo kraitelyje jau turi iš vyresnių brolių ar sesių paveldėtą erdvę, kurią nori atnaujinti pasitelkdami įvairias detales“, – tikina L.Glicienė ir priduria, jog tokiu atveju naujosios erdvės kūrimą reikėtų pradėti būtent nuo jau joje esančių baldų.
Anot jos, svarbu nebijoti eksperimentuoti ir žaisti su įvairiomis spalvomis, interjero detalėmis. „Negerai manyti, jog mažas žmogus nereikalauja stilingo interjero, kad jam jis nėra svarbus. Šiais laikais skonio pojūčio ugdymas prasideda dar nuo pirmųjų gyvenimo dienų“, – teigia pašnekovė.
Venkite tradicinių spalvų
„Lovelymess“ studijos įkūrėja juokiasi, jog viskas, ko derėtų vengti, kuriant mažajam gyventojui naują kambarį, yra rožinė ir mėlyna spalvos, nulemtos senų lyčių stereotipų. „Svarbu neprisirišti prie nusistovėjusių standartų ir įvesti naujas, populiarias spalvas – mėtinę, garstyčių, daugelį kitų. Drąsiai įveskite papildomus atspalvius, derinkite, rodos, nesuderinamus akcentus ir patys nustebsite, kaip žaviai atrodo pilkos ir mėtinės bei garstyčių ir smėlio spalvų deriniai“, – tikina L.Glicienė.
Jos teigimu, nereikėtų bijoti ir to, jog vaikas sieną apipaišys ar išteps dažais. Tą galima netgi paskatinti kambarį išklijuojant tapetais, skirtais piešimui, kurie suteikia galimybę vaikui susikurti kambarį tokį, kokio nori jis pats.
Svarbiausia – funkcionalumas ir saugumas
Pasak specialistės, funkcionalumas, kuriant kambario interjerą ir renkant baldus, vaidina bene svarbiausią vaidmenį. „Vaiko pasaulėžiūra formuojasi ankstyvoje kūdikystėje, tad labai gerbiu tėvelius, kurie sukuria savo atžaloms funkcionalią – tvarkingą, patogią ir stilingą erdvę, kurioje mama su vaikeliu jaučiasi laimingesni ir ramesni. Tai ypač svarbu renkant lovą, stalą ir kitus, drauge su vaiku augti turinčius baldus. Skandinavija jau daugelį metų moko tėvelius investuoti į pirmąją lovytę, kuri augs kartu su vaikučiu ir transformuosis bėgant laikui“, – tikina L.Glicienė ir priduria, jog tai – ir finansiškai racionalus sprendimas, nes nors už lovą sumokama kiek daugiau, ši tarnauja 7-8 metus.
Ne mažiau svarbus – saugumo aspektas. „Lovelymess“ studijos įkūrėja pabrėžia, jog perkant kūdikio lovelę ar kitus baldus iš patikimų kompanijų, tikrai nerasite atsikišusių varžtų ar aštrių kampų, tačiau to ne visuomet pakanka. „Vaiko vaizduotei ribų nėra, tad mamos budrumas – tiesiog būtinas, o nepakenks ir specialūs uždengimai, apsaugantys pirštukus nuo elektros kištukų“, – teigia L.Glicienė.