„Jaunimo linijai“ ir toliau galima prisiskambinti visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 28888, bendrauti pokalbiais internetu kiekvieną dieną nuo 18 iki 22 val.
„Jaunimo linijos“ specialistai pataria:
Visų pirma, natūralu jausti baimę ir nerimą šiandien, kuomet sužinojome apie netoli mūsų, Europoje, prasidėjusį karą. Mes bijome karo, tai natūralu. Mes nerimaujame dėl neapibrėžtos situacijos ir nežinome, kas bus ateityje, tai irgi yra natūrali būsena. Priimkime šiuos jausmus.
Antra, svarbu šiandien yra apie šiuos jausmus kalbėti, išreikšti juos, o neneigti. Raskite su kuo apie kylančią baimę pakalbėti, pasidalinkite su draugais ir artimaisiais, dėl ko labiausiai nerimaujate. Taip pat labai svarbu kalbėtis su vaikais ir senyvais žmonėmis, paklausti, kaip jie jaučiasi. Jei neturite su kuo pasikalbėti, „Jaunimo linija“ ar bet kuri kita emocinės paramos linija visuomet išklausys, linijos veikia visą parą, telefonai nemokami, pagalba anoniminė.
Trečia, svarbu suvokti, kad to, kas vyksta, mes negalime kontroliuoti, niekas nežinome, kaip bus ir kas bus toliau. Todėl labai svarbu susikoncentruoti į tai, ką galima kontroliuoti, ką galima pakeisti ir kaip galima bent iš dalies prisidėti prie padėties gerinimo. Galbūt galite paremti Ukrainos labdaros organizaciją, galbūt sudalyvauti Ukrainos palaikymo akcijoje? Darykite tai. Tai mažas veiksmas, bet jis svarbus.
Taip pat labai svarbu tęsti kasdienę veiklą – darbus, mokslus, būrelius, sportą ir veiklas. Įprasta rutina suteikia stabilumo, nukreipia mintis nuo neapibrėžtos situacijos. Tai daugiausiai, ką galime padaryti.
Prisiminkite pamokas, kurias išmokome jau pandemijos metu: „išvėdinti“ nerimą padeda fizinis judėjimas, mankšta. Nusiraminti padeda meditacija, malda, humoras.