Jogaila neslepia, kad savo tėvo itin gerai nepažinojo. „Jis žuvo, kai man buvo vienuolika. O iki tol dviese su mama gyvenome Vilniuje, o mano tėtis dirbdavo Molėtuose, taigi susitikdavome tik savaitgaliais. Jis buvo kultūringas žmogus, skaitė laikraščius. Tiek ir tegaliu pasakyti apie savo tėvą“, – šypsosi vyras.
Būdamas vienuolikos Jogaila gavo dovanų spausdinimo mašinėlę. „Pradėjau spausdinti ir iš anglų kalbos versti straipsnius iš užsienio žurnalų, kuriuos man siųsdavo dėdė. Straipsniais dalinausi su tuo metu leidžiamais žurnalais Lietuvoje, už ką gaudavau pirmuosius pinigus ir labai gerai gyvendavau, – juokiasi Jogaila. – O kartą atėjo mokyklos direktorius ir, paklausęs, kas moka dirbti spausdinimo mašinėle, pasiūlė darbą raštinėje. Gaudavau 44 rublius ir mokyklos bufete būdavau milijonierius.“
Jogaila neslepia – dirbant šou versle, tikrai sudėtinga derinti šeimą ir darbą. „Pagundų yra begalė. Apie kažkokį nuobodulį ar discipliną čia negali būti net kalbos. Kažkas manęs yra paklausęs, kodėl aš nesusirandu normalios žmonos – daktarės ar teisininkės. Galiu pasakyti, kad tai tiesiog neįmanoma, nes mūsų nei darbo, nei poilsio režimai tiesiog nesisinchronizuotų. Kodėl aš turėčiau kitam žmogui gadinti gyvenimą? Iš darbų aš galiu grįžti 3 nakties, spontaniškai išvykti keturioms dienoms į komandiruotę, dirbti kiekvieną savaitgalį. Kažin ar mano žmona galėtų tikėtis vakarienės prie žvakių šviesos. Bet pusryčius prie žvakių šviesos 6 valandą ryto aš tikrai galėčiau jai pasiūlyti“, – juokiasi J. Morkūnas.
Prakalbus apie tai, kiek vaikams derėtų naudotis mobiliaisiais įrenginiais, Jogaila neslepia, kad net ir norėdamas šiais laikais šito proceso nebesukontroliuosi. „Tai yra klasikinis progresas. Daryti tragedijos dėl to, kad vaikai per daug laiko praleidžia prie ekranų, nematau jokio reikalo. Kad žalingą informaciją reikia riboti ir atkreipti dėmesį, ką vaikai žiūri, žinoma. Bet tikrai nebe tie laikai, kai bobutės sakydavo „pažiūrėkit, koks jaunimas auga...“. O be to, greit vaikams viskas pabosta: pažiūri youtube, matai, jau lekia lego konstruoti“, – sako renginių organizatorius.
Jauniausioji Kęstučio dukra Onytė, būdama vos 11 mėnesių, susirgo klastinga liga – neuroblastoma. „Šią istoriją geriausiai galėtų papasakoti mano žmona, nes ji buvo ligos epicentre. O mano dėmesys nukrypo į vyriausiąja mūsų dukrą, nes, patikėkite, tokiais atvejais broliai ir sesės išgyvena ne ką mažiau. Aš ją vadinu didvyre, nes ji puikiai susitvarkė su užklupusiu sudėtingu išbandymu, o jaunėlę vadinu čempione, nes ji sėkmingai įveikė ligą. Turbūt sudėtingiausia buvo, kai giminėje atsirado žmonių, kurie mano dukrą ėmė „laidoti“ anksčiau laiko... Bet sugebėjome pereiti ir šį etapą“, – prisimena Kęstutis.
Tinklalaidę kuriančio fondo „Mamų unija“ pagrindinė misija – globoti vėžiu sergančius vaikus ir jų šeimas. Kviečiame šiemet skirti 1,2 proc. savo GPM būtent Mamų unijai – ši parama leidžia organizuoti nemokamą ir kokybišką įvairiapusę pagalbą globojamoms šeimoms.