Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kaip natūraliomis priemonėmis paskatinti vaisingumą?

Pasaulyje vis daugiau porų, svajojančių apie kūdikį, susiduria su netikėtais keblumais, mat pastoti iškart nepavyksta. Tuomet kyla klausimas – kodėl ir kas daroma ne taip? Juk kartais, pažvelgus į aplinkinius, atrodo, kad visai paprasta susilaukti mažylio...
Nėštumo metu ypač svarbi sveika mityba
Nėštumo metu ypač svarbi sveika mityba / Fotolia nuotr.

Deja, nevaisingumas kamuoja vis jaunesnius žmones. Ir nors šiais laikais yra daugybė būdų, kaip jį gydyti, pravartu papildomai pasidomėti ir pačiomis paprasčiausiomis savo gyvenimo būdo ypatybėmis. Kartais stebuklų nutinka atsigręžus į sveikesnę gyvenseną ir visavertę mitybą.  

 

Speciali dieta

 

Knygos The Fertility Diet (lietuvių k. „Vaisingumo dieta“) autorė Sarah Dobbyn kalba griežtai: „Labai lengva ir paprasta kimšti bet kokį maistą, rūkyti, gerti alkoholinius gėrimus, beprotiškai daug dirbti, patirti stresą ir neišsimiegoti. Paskui sau pasakyti, kad kūnas sensta, ir griebtis dirbtinio apvaisinimo.“

 

Faktas tas, kad kūdikio planavimas iš tiesų prasideda nuo to, kaip mes gyvename. Ir jeigu trokštama sveiko ir laimingo vaikelio, būtina pajusti ryšį tarp savo gyvenimo būdo ir to, kaip jį išnešiosime. Sveiki tėvai lengviau ir sėkmingiau susilaukia sveiko vaikelio, todėl būsimam nėštumui patariama ruošti savo kūną iš anksto.

 

Taigi pirmiausia meskite šalin iš galvos nesveikus ir sveikatą gadinančius įpročius: alkoholį (jis net 50 proc. mažina galimybę pastoti), kofeiną (jo yra arbatoje, kavoje, gaiviuosiuose gėrimuose, šokolade), nesveiką maistą, cigaretes ir pakeiskite tai tyru vandeniu, daržovėmis, vaisiais, šviežiais maisto produktais, kuriuose būtų gausu vitamino B, C, D, cinko, kalcio. Skanaukite kuo daugiau ankštinių daržovių, žuvies, visagrūdžių produktų.

 

Tyrimo, kuris atliktas 1995-aisiais, rezultatai tikina, kad sveikas gyvenimo būdas gali padėti susilaukti vaikelio ir netgi užkirsti kelią tokioms galimoms komplikacijoms kaip persileidimas. Surėjaus (Surrey) universiteto tyrime dalyvavo 367 poros, kurių moterų amžius buvo 22–45, o vyrų 25–59 metų. 37 proc. porų turėjo nevaisingumo bėdų, o 38 proc. – patyrė persileidimą. Tyrimo metu šios poros atsisakė alkoholio, rūkalų, neekologiškos mėsos, pieno produktų, valgė daug daržovių, vaisių, vartojo vitaminų, mikroelementų. Rezultatai buvo įvertinti kaip stulbinantys: per trejus metus net 89 proc. jų susilaukė sveiko mažylio ir nepatyrė persileidimo, priešlaikio gimdymo ir pan. Taigi galima teigti, kad sveikas gyvenimo būdas svarbus veiksnys kuriant naują gyvybę.

 

Venkite chemikalų

 

Reta namų ruoša apseina be įvairių cheminių priemonių. Tiesa ta, kad atokiai nuo jų reikėtų laikytis ne tik tuomet, kai norite susilaukti mažylio. Nemalonus ir aitrus kvapas neigiamai veikia ir kvėpavimo takus, taip pat dirgina odą, akis, gali būti sunkių ir pavojingų ligų priežastis. Tad peržiūrėkite spinteles ir išmeskite nenaudojamos valiklius, baliklius, valymo priemones, kurios yra toksiškos. Ekologijos puoselėtojai tikina, kad natūralios, pačių pasigamintos priemonės valo ne prasčiau ir nesukelia grėsmės sveikatai.

 

Mankšta – ne tik gera savijauta

 

Jeigu kasdien sėdite prie televizoriaus ar kompiuterio ekrano, tikėtis, kad savijauta bus ideali – beprasmiška. Judėjimas ne tik stiprina bendrąją organizmo būklę, bet ir užtikrina gerą savijautą, energiją, nuotaiką. O tai itin svarbu, jeigu ruošiatės pradėti kūdikį. Taigi daug vaikščiokite, važinėkite dviračiu, plaukiokite, kad išjudintumėte kūną. Labai gerai kuo daugiau judėti gryname, neužterštame ore.

 

Kokteilis, skatinantis vaisingumą

 

Šiame trintame tirštame kokteilyje yra vitamino B, E, cinko, riebiųjų rūgščių, antioksidantų, o visa tai stiprina organizmą ir didina tikimybę sususilaukti vaikelio. Pasigaminsite greitai ir tikrai nenusivilsite skoniu!

 

Ingredientai:

 

• 1 valg. š. medaus,

 

• 1 valg. š. saulėgrąžų,

 

• 1 valg. š. migdolų,

 

• 1 valg. š. jogurto,

 

• ½ banano,

 

• ½ stiklinės braškių,

 

• 1 valg. š. ispaninių šalavijų sėklų (chia),

 

• 250 ml mėgstamo pieno (lieso).

 

Kaip gaminti:

 

Sutrinkite visus maisto produktus iki vientisos masės ir skanaukite!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos