Turite klausimų teisininkams? Kyla keblumų santuokos, šeimos teisės, finansų, nekilnojamojo turto, karjeros ar kitose aktualiose srityse? Rašykite mums el. paštu klauskiteteisininko@15min.lt ir užduokite klausimą teisininkams, aiškiai išdėstant savo problemą.
Į atrinktus klausimus 15min.lt Gyvenimo rubrikoje atsakys Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.
Paveldima dviem būdais
Anot R.Rynkevičiūtės-Jančiauskienės, Lietuvos teisinėje sistemoje numatyta, kad paveldėti galima pagal įstatymą arba testamentą. Jeigu nėra testamento, turtą paveldi sutuoktiniai ir artimi giminaičiai, o, nė vieno jų nesant ar jiems palikimo nepriėmus, viskas tenka valstybei.
„Nepilnametis vaikas dažniausiai paveldi turtą, kai miršta vienas iš jo tėvų arba kai miršta abu tėvai. Net ir tėvams išsiskyrus ir vienam iš jų mirus, nepilnamečiai turi teisę į paveldėjimą. Be to, pasitaiko, kad nepilnamečiai anūkai paveldi mirusių vieno iš senelių turtą, ypač jei nepilnamečio vienas iš tėvų, kuris turėjo būti to turto įpėdiniu, irgi miręs“, – situacijas, kada nepilnamečiai gali paveldėti, vardija Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos narė.
Ji priduria, kad nepilnametis gali paveldėti turtą ir tuomet, kai jį jam testamentu buvo užrašę kiti giminaičiai ar asmenys, kurių nesieja giminystės ryšiai su nepilnamečiu.
Kas gali priimti palikimą už nepilnametį
Suaugusieji, gavę palikimą, jį priima arba jo atsisako patys – jei jie yra visiškai veiksnūs priimti tokį sprendimą. Tačiau kitaip yra, kai tai nepilnametis asmuo.