„Norime, kad kuo daugiau vaikų turėtų galimybę atskleisti savo talentą. Šiuo metu mūsų mokykloje mokosi 42 stipendininkai. Stebėdami mokinių pasiekimus, esame tikri: ugdydami kūrybingas, tvirtas, drąsias, jautrias ir pagarbias asmenybes, kasdien po truputį keičiame Lietuvą. Todėl ir šiemet kviečiame gabius, motyvuotus, bet už mokslą negalinčius mokėti moksleivius, dalyvauti atrankoje į Karalienės Mortos mokyklos stipendijų programą“, – sako mokyklos direktorius Tomas Deržanauskas.
Kandidatuoti į mokyklą Vilniuje kviečiami 1–12 klasių, Kaune – 1–9 klasių moksleiviai. Kandidatai turėtų pasižymėti žingeidumu ir labai gerais akademiniais pasiekimais.
„Tikimės, kad stipendijos siekiančių 5–12 klasių mokinių metinis pažymių vidurkis bus ne mažesnis nei 9. Pradinės klasės mokiniams griežtų akademinių reikalavimų netaikome, svarbi jų motyvacija ir bendrieji gebėjimai. Taip pat vertinsime ir šeimos finansinę padėtį bei pasiryžimą tapti mūsų mokyklos bendruomenės dalimi“, – pasakoja mokyklos direktorius.
Pirminius kriterijus atitikę kandidatai bus kviečiami laikyti bendrųjų gebėjimų testo Karalienės Mortos mokykloje. Toliau seks šeimos ir mokyklos vadovo susipažinimas.
„Mums labai svarbu stipri mokyklos bendruomenė. Tik dirbdami išvien su tėvais, galime pasiekti geriausių rezultatų, padėti kiekvienam mokiniui atsiskleisti. Todėl šeimai turi būti artima mūsų ugdymo filosofija, vertybės. Kad mokymasis būtų prasmingas, tiek mokykla, tiek tėvai mokiniui turi kelti panašius lūkesčius. Juk visi žmonės, padedantys vaikui augti, formuoja jo požiūrį, prisideda prie charakterio ugdymo“, – pabrėžia T.Deržanauskas.
Karalienės Mortos mokykloje vaikai mokomi tarptautines programas derinant su nacionaliniais reikalavimais. Ugdomi globaliai svarbūs gebėjimai – kritinis mąstymas, argumentų formavimas, problemų sprendimas, bendradarbiavimas. Tyrimai rodo, kad sėkmingai mokyklą pagal tarptautines programas baigę mokiniai, gerokai dažniau su pagyrimu baigia universitetą ir tęsia mokslus aukštesnėje pakopoje, studijuoja magistro ar doktorantūros studijose. Tai įspūdį daro ir darbdaviams.
„Nors ir ugdome pagal pasaulyje pripažintas Kembridžo ir Tarptautinio bakalaureato programas, bet ypatingą dėmesį skiriame pilietiškumo ugdymui, lietuvių kalbai, tradicijoms, istorijai. Norime, kad mūsų mokiniai būtų aktyvūs visuomenės dalyviai, prisidėtų prie socialinių problemų sprendimo. Mokykloje nuolat organizuojame susitikimus su iškiliais Lietuvos menininkais, rašytojais, visuomenės veikėjais. Visa tai tam, kad mokiniai suprastų, jog pilietiškumas nėra tik įrašas pase ar vėliavos iškėlimas per valstybines šventes. Tai kasdienis veikimas ir atsakomybė“, – pasakoja direktorius.
Atranka į stipendijų programą vyksta nuo balandžio pradžios iki rugpjūčio vidurio. Vietų skaičius ribotas, todėl sutartys pasirašomos su pirmaisiais kandidatavusiais ir kriterijus atitinkančiais mokiniais. Daugiau apie Karalienės Mortos stipendijų programą galite sužinoti čia.