„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Kitoks požiūris į maitinimą krūtimi

Jau antrą kartą įvykusi Annos Wigmore gyvo maisto konferencija „Gydanti mityba“ sutraukė ne ką mažiau žaliavalgystę propaguojančių sveikos mitybos šalininkų nei praėjusiais metais. Viena iš pranešėjų biochemikė, gydytoja natūropatė Marva V. Oganian iš Rusijos renginyje dalijosi ne tik sveikos mitybos principais, bet ir patarimais, kaip pagerinti savo vaikų gyvenimo kokybę bei išvengti ligų. „O juk visa ko pradžia prasideda dar kūdikystėje“, – teigia M. Oganian, pasidalijusi ir sveiko maitinimo krūtimi principais.
Maitinimas krūtimi
Maitinimas krūtimi / Fotolia nuotr.

Tinkama mityba – vaistas nuo visų ligų

„Mamos, norėdamos susilaukti sveikų vaikų, turėtų susirūpinti dar prieš pastodamos. Kitaip tariant, jos turėtų maitintis taip, kad neužterštų savo organizmo. Būtent nuo mamos sveikatos priklauso ir būsimo vaikelio sveikata“, – sakė M. Oganian. Gydytoja tikina, kad motinos organizme besikaupiantys toksinai persiduoda ir mažyliui, todėl jis, vos tik gimęs, gali pradėti sirgti įvairiomis ligomis, nes audinių ir organų sistemos pradės valytis, kad galėtų tinkamai funkcionuoti. „Vaistai ir netinkamas maistas dar labiau teršia organizmą, pagilina ligas“, – teigė M. Oganian.

Maitinimo principai krūtimi pagal M. Oganian

Visos žindančios mamos žino, kad Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja maitinti vaiką visuomet, kai jis nori iki 6 mėnesių, vėliau pradėti primaitinti nenutraukiant žindymo iki dvejų metų. Pasaulyje nuskambėjo ne vienas atvejis, kai mamos nutaria žindyti gerokai ilgiau. Deja, toks sprendimas vertinamas itin prieštaringai tiek psichologų, tiek gydytojų. O ką apie tai sako M. Oganian?

„Ką tik gimusį kūdikėlį būtina maitinti mamos pienu – tai šventa kiekvienos motinos pareiga. Tačiau ne visada motinos turi pieno, ir ne visada tas pienas kūdikiui eina į naudą, nes net ir maitinamas mažylis serga įvairiausiomis ligomis. Ką tai reiškia? Pirmiausia, mamos pienas gali būti užterštas dėl jos pačios netinkamos mitybos, todėl kūdikis, žįsdamas ir gaudamas netinkamas maistines medžiagas, užteršia savo organizmą“, – pasakojo M. Oganian. Motinos, stengdamosi maitintis kuo riebiau ir sočiau, valgyti kuo daugiau mėsos, dažnai mažyliui padaro meškos paslaugą. Jeigu vaikas suserga, iškart keiskite savo mitybą ir valykite organizmą: gerkite įvairių žolelių nuovirą su medumi, šviežiai spaustas sultis, valgykite sultingų vaisių ir daržovių – taip pakinta ir pieno kokybė, atnešanti naudą mažyliui.

Kiek ilgai maitinti?

Pasak M. Oganian, maitini kūdikį reikia ilgiausiai iki 1,2 metų ir laikytis tam tikro ritmo. „Mamos pienas išskiriamas tam tikrais etapais, tam tikru laiku, tad būtina žinoti, kada maitinti. Pirmas tris dienas vaikutis turėtų gerti tik pieną ir žįsti tiek ir tokiu laiku, kai pats nori. Vėliau reikėtų laikytis ritmo, kad nesutriktų virškinimas. Apskritai, rekomendacija būtų tokia: kūdikis mamos pieno turi gerti kas tris valandas: pradedant nuo 3 val. nakties iki 21 val. vakaro. Paskui nuo 21 val. iki 3 nakties – ramybės metas. Ilsisi ir mama, ir kūdikis. Jei vaikelis verkia, jis greičiausiai nori gerti, o ne valgyti, neskubėkite siūlyti krūties“, – teigė M. Oganian. Taip pat gydytoja pabrėžia, kad mamos piene yra opiatų, teikiančių pasitenkinimo, todėl ilgiau maitinamas vaikutis prie tokio mitybos būdo labai pripranta.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs